SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞININ 35’İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye olarak tüm kalbimizle Azerbaycan'ın topraklarını işgalci Ermenistan'dan geri almak için verdiği mücadeleyi destekliyor ve Azerbaycan ihtiyaç duyduğunda tüm savunma imkânlarımızı Can Azerbaycan'la paylaşmayı sürdüreceğiz”

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞININ 35’İNCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) kuruluşunun 35'inci yıldönümünü, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın katılımıyla, SSB Nuri Demirağ Salonu'nda gerçekleştirildi. Savunma Sanayi Başkanlığının 35 yılını özetleyen bir tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen kutlama mesajının okunmasıyla devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, SSB'nin kuruluşunun 35'inci yıldönümü dolayısıyla kaleme aldığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin savunma sanayini güçlendirmek üzere, eski Başbakan ve Cumhurbaşkanlarımızdan rahmetli Turgut Özal tarafından kurulan Savunma Sanayi Başkanlığımızın 35. kuruluş yıldönümü tebrik ediyorum. Kıbrıs Barış Harekâtı'nın ardından başlatılan ve 1985 yılında Savunma Sanayi Başkanlığımızın kuruluşuyla bir adım öteye taşınan savunma sanayimizi geliştirme gayretlerin önü hep, doğrudan veya dolaylı olarak bir şekilde kesilmiştir. Hükümete geldiğimizde savunma sanayindeki dışa bağımlılığımızın artık milli güvenliğimizin ötesinde bekamızı tehdit edecek düzeye ulaştığını gördüğümüz için bu konunun üzerine adeta seferberlik ruhuyla gittik. Bugün Türkiye, küresel tedarikçilerin çıkardığı tüm zorluklara ve uyguladığı gizli-açık ambargolara rağmen, sınırları içinde terörle mücadele operasyonlarını rahatça yapabilmesini, sınırları dışında barış harekâtları yürütebilmesi, savunma sanayinde bu dönemde elde ettiği ilerlemeye borçludur. Özellikle son 5-6 yılda sürdürülen ve başarıyla bitirilen çalışmaların büyük katkısı olmuştur.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1