ŞEHİR HASTANESİ METRO HATTINDA İLK KAZMA VURULUYOR

Bursa'da yapımı Ulaştırma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 1.6 milyarlık Şehir Hastanesi raylı sistem inşaatına ilk kazma yakın zamanda vurulacak.

ŞEHİR HASTANESİ METRO HATTINDA İLK KAZMA VURULUYOR

Dev yatırım ile ilgili bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, aç kapa yöntemiyle yapılacak ve 2023 sonunda tamamlanması planlanan yatırımla birlikte Bursalıların Şehir Hastanesi'nin kapısına kadar raylı sistemle gideceğini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tamamı Ulaştırma Bakanlığı marifetiyle gerçekleştirilecek 1.6 milyar yatırım bedelli şehrin her noktasından Şehir Hastanesi'ne ulaşacak raylı sistem projesi ile ilgili bilgi verdi. 54 kilometre raylı sisteme sahip olan Bursa'da tamamı Ulaştırma Bakanlığı marifetiyle yapılacak olan yatırımın hem şehir açısından hem de belediye açısından kolaylıklar sağlayacağını belirten Aktaş, "6.1 kilometrelik 3 istasyonlu bir hat. Şehrin her noktasından artık hem Arabayatağı hattından hem Acemler hattından, hem de T2 hattına bağlantılı olarak vatandaşlarımızın raylı sistemle Şehir Hastanesinin kapısına kadar gitme imkanı olacak" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1