SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AZERBAYCAN’A DESTEK

Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Ermenistan'ın saldırdığı Azerbaycan'a destek verdi. Arpaçay-Akyaka Dernekler Platformu ve Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Sözcüsü Gökhan Türkeş Öngel, Azerbaycan'ın yanında olduklarını belirterek, “Karabağ Türk yurdudur. K

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AZERBAYCAN’A DESTEK

Sivil toplum örgütleri, Ermenistan'ın saldırdığı Azerbaycan'a destek amacıyla Bakırköy'de bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada Karabağ'ın Azerbaycan'ın toprağı olduğu vurgulandı.

Arpaçay-Akyaka Dernekler Platformu ve Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Sözcüsü Gökhan Türkeş Öngel, Karabağ'ın Türk yurdu olduğunu söyleyerek, “Ermenistan'ın bunu kabul etmesi gerekiyor. Azerbaycan Karabağ'a sonuna kadar gidecek ve işgal altından kurtaracaktır. Karabağ'da gerekli mücadeleyi yapıp, Azerbaycan toprağı olarak yeniden ilhakını gerçekleştirelim” dedi.

Öngel, “Onlarca yıldır bitmeyen bu acı, dinmeyen gözyaşları ve çektiği acıyı bir türlü haykıramamanın, dünyaya anlatamamanın vermiş olduğu büyük bir keder. Taşnak bozuntusu, Hınçak artığı ermeni çeteleri, 106'sı kadın 70'i yaşlı ve 63'ü çocuk olmak üzere, 613 Azerbaycan türkünü, gözünü kırpmadan katletmiştir. O bebekleri hiç umursamayan, o bebeklerin feryadını hiç duymayan, hamile kadınlara yapılan işkenceleri görmezlikten gelenler, Azerbaycan'ı 29 yıldır diplomasi ve barış yalanları ile oyalamıştır. Ermenilerin işgalci olduğu, Birleşmiş Milletler tarafından da kabul edildiği halde, bırakın Azerbaycan topraklarından çıkmayı, sivillere kan kusturmaya devam etmiştir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul