SKANDAL TATBİKAT BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ! ABD ASKERLERİ TERÖRİSTLERLE...

ABD askerleri ve YPG'li teröristler çölde tatbikat yaptı, AFP haber ajansı fotoğrafları dünyaya servis etti. Teröristlere karadan havaya güdümlü füze Javelin kullanımının eğitimi verildi.

SKANDAL TATBİKAT BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ! ABD ASKERLERİ TERÖRİSTLERLE...

Suriye'de terör örgütü PKK/YPG'ye destek veren ABD ordusu Türkiye sınırının dibinde fotoğraf verdikten sonra, bu kez teröristlerle ortak tatbikatı uluslararası medya ile paylaştı.

Zırhlı araçların yanı sıra Amerikan paletli savaş araçlarının da yer aldığı ortak tatbikatın gerçekleştiği yer ise, bu kez Türkiye sınırı değil Irak sınırındaki Deyr-i Zor kırsalıydı.

Agence France-Presse (AFP) haber ajansı foto muhabiri Delil Süleyman, ABD bayraklarının dalgalandığı çok sayıda zırhlı aracı Ebu Haşeb Çölü'nde kuş bakışı fotoğrafladı.

Teröristlerle ABD askerlerinin ortak tatbikatında en dikkat çekici detay ise, karadan havaya Javelin tanksavar füzelerinin kullanılması oldu. Lazer güdümlü Javelinler, omuzdan ateşlenebiliyor.

Irak yerel medyası, ABD ordusunun YPG'li teröristlere güdümlü füzelerin kullanımı konusunda eğitim verdiğini, tatbikatta gerçek mermilerin kullanıldığını yazdı.

Kırsal arazideki bir tepeye Bradley Savaş Aracı'ndan (BFV) ateş açan ABD ordusu, YPG'lilerle birlikte icra ettiği tatbikatı bir diğer terör örgütü DEAŞ'a karşı yaptığını kaydediyor.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1