SON DAKİKA: 5 ÖĞRENCİ SERVİS KAZASINDA ÖLMÜŞTÜ! İLÇE MİLLİ EĞİTİM...

Afyonkarahisar servis minibüsünüm ağaçlara çarpması nedeniyle oluşan kazada 5 öğrenci hayatını kaybetmişti. Kazada yeğenleri ölen amca 'Servis kapısını iple bağlıyorlar' iddiasında bulunmuştu. Soruşturma kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış ile okul m

SON DAKİKA: 5 ÖĞRENCİ SERVİS KAZASINDA ÖLMÜŞTÜ! İLÇE MİLLİ EĞİTİM...

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde 5 öğrencinin öldüğü servis kazası sonrası başlatılan soruşturma kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış ile okul müdürü Gülşen Şeyma Özdemir, görevden alındı.

İscehisar ilçesine bağlı Çatağıl köyünde 11 Ekim günü ortaokul öğrencilerini taşıyan servis minibüsü, sürücüsünün kontrolünden çıkıp ağaçlara çarptı. Kazada 5 öğrenci yaşamını yitirdi, 5 öğrenci ise yaralandı. Yaralanan öğrencilerden Rana Eser, Hakan Tek ve Musa Eser'in yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Kaza sonrası Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında İscehisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış ile Alanyurt Ortaokulu Müdürü Gülşen Şeyma Özdemir, görevden alındı.

KAZADA YEĞENLERİ ÖLEN AMCA İDDİA ETMİŞTİ

13 Ekim'de DHA'ya röportaj veren Ahmet Eser, kazada yeğenleri Nisa ile İsmail Eser'in hayatını kaybettiği belirterek İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış hakkında şunları söylemişti:

"Kapı bozuk olduğu için iple bağlıyorlar, gözümle gördüm. Daha önce birkaç defa İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış'a gittim, 'İdare edeceksiniz, başka araba yok' dedi. İdare ettik, çocuklarımızı kaybettik."

Ahmet Eser'in iddialarına cevap veren İscehisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış ise "Biz öyle bir şey söylemedik. Ben niye 'idare et' diyeyim? Kendimi niye ateşe atayım?" ifadelerini kullanmıştı.


Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1