SON DAKİKA! 5 PKKLI TERÖRİST SALDIRI GİRİŞİMİNDEYKEN ETKİSİZ...

'PKK/YPG’nin Barış Pınarı bölgesindeki huzur ve güven ortamını bozmasına izin vermeyeceğiz' diyen MSB, 'Bölgede her türlü tedbiri alan Kahraman Komandolarımız bir saldırı girişimini daha önleyerek 5 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirdi.' ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA! 5 PKKLI TERÖRİST SALDIRI GİRİŞİMİNDEYKEN ETKİSİZ...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama, "Terör örgütü PKK/YPG’nin Barış Pınarı bölgesindeki huzur ve güven ortamını bozmasına izin vermeyeceğiz. Bölgede her türlü tedbiri alan Kahraman Komandolarımız bir saldırı girişimini daha önleyerek 5 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirdi." denildi.

Terörle mücadeleye ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama, "Terör örgütü PKK/YPG’nin Barış Pınarı bölgesindeki huzur ve güven ortamını bozmasına izin vermeyeceğiz. Bölgede her türlü tedbiri alan Kahraman Komandolarımız bir saldırı girişimini daha önleyerek 5 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hâle getirdi." ifadeleri kullanıldı.

BAKAN SOYLU: TALİMATLARINIZ ELİMİZDE

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çukurca sınırından sızan 2 teröristin hava desteği ve kara operasyonuyla ele geçirildiğini bildirdi.

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı diğer paylaşımında 2 terörist ile birlikte ele geçirilen mühimmatları açıkladı. Bakan Soylu, "Dün gece Çukurca’ya sızan ve ölü ele geçirilen teröristlerdeki mühimmatlar; 2 adet M-16 Piyade Tüfeği, 4 adet el bombası, 9 adet M-16 şarjörü, 1 adet patlayıcı ateşleme düzeneği. Ayrıca talimatlarınız elimizde. 112'yi ararsanız getiririz veya Meclis'teki arkadaşlarınıza bırakırız" dedi.


Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2021, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1