SON DAKİKA: BAHAR KALKANI HAREKATI'NDA 2 BİN 557 REJİM ASKERİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ - HABER

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bahar Kalkanı Harekatı’nın başarıyla devam ettiğini ve bugüne kadar 2 bin 557 Esed Rejimi askerinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı..

SON DAKİKA: BAHAR KALKANI HAREKATI'NDA 2 BİN 557 REJİM ASKERİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ - HABER

27 Şubat günü başlayan Bahar Kalkanı Harekatı'ndaki son durumu açıklayan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2 bin 557 Esed Rejimi askerinin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

İdlib'de Esed Rejimi'nin askerlerimize hava saldırısı düzenlemesi sonucunca 34 Mehmetçik şehit oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bu gelişmenin ardından Suriye'de Esed'e karşı Bahar Kalkanı Harekatı'nı başlattı.

"MİSLİYLE KARŞILIK VERİLİYOR"

Milli Savunma Bakanı Akar, harekatla ilgili son durumu paylaştı. Akar, şunları söyledi: "Bahar Kalkanı Harekatı şu ana kadar planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. TSK tarafından tüm saldırılara misliyle, en şiddetli şekilde ve tereddütsüzce karşılık verilmiş, verilmektedir.

"RUSYA'YLA KARŞI KARŞIYA GELMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK"

Etkisiz hale getirilin Rejim askeri sayısını da açıklayan Bakan "Bugüne kadar 2 savaş uçağı, 2 İHA, 8 helikopter, 135 tank, 5 hava savunma sistemi, 2557 Rejim unsuru etkisiz hale getirildi. Rusya'yla karşı karşıya gelmek gibi bir düşüncemizin olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Bizim tek isteğimiz rejimin katliama son vermesi ve böylelikle radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz perşembe günü İdlib'de gözlem faaliyetleri için bulunan askerlerimize Esed Rejimi tarafından hava saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucunda 34 askerimiz şehit oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bu acı olayın ardından Suriye'de Esed Rejimi'ni yoğun ateş altına aldı ve Bahar Kalkanı Harekatı'nı başlattığını duyurdu.

Esed RejimiEsed Rejimi'ne ait SU-24 tipi savaş uçağının düşürülme anına ait görüntüler ortaya çıktı

Son Dakika: TSK, Esed rejiminin HalepSon Dakika: TSK, Esed rejiminin Halep'teki Neyrab askeri havaalanını kullanılamaz hale getirdi

Darbeci HafterDarbeci Hafter'e bağlı üst düzey heyet, Esed rejimi yetkilileriyle görüştü

Son Dakika: Ilımlı Muhalifler, İdlibSon Dakika: Ilımlı Muhalifler, İdlib'deki 9 köyü Esed rejimi güçlerinden geri aldı

Son Dakika: RusyaSon Dakika: Rusya'dan skandal açıklama: Suriye'de bizim dışımızdaki tüm ülkeler uluslararası hukuka aykırı olarak bulunuyor

Son Dakika: Bahar Kalkanı Harekatı'nda 2 bin 557 Rejim askeri etkisiz hale getirildi İdlib haberleri ve İdlib son dakika gelişmeleri için tıkla
Bahar Kalkanı Harekatı, Hulusi Akar, Güncel

Kaynak: HABERLER.COM

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı