SON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN, ABD'NİN TEKLİFİNİ DUYURDU!

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Başkan Erdoğan F-35'ler için ödenen paraya karşılık ABD'nin Türkiye'ye yeni bir teklif yaptığını açıkladı.

SON DAKİKA: BAŞKAN ERDOĞAN, ABD'NİN TEKLİFİNİ DUYURDU!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanında yaptığı açıklamada, F-16 talebine ilişkin "ABD'nin böyle bir teklifi oldu" dedi.

1 MİLYAR 400 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA ABD'DEN "F-16" TEKLİFİ

Başkan Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Arkadaşlar bu konu tabi malum F-35 konusuyla bağlantılı bir konu. Bizim böyle bir durumumuz söz konusu değil. Biz 1 milyar 400 milyon dolar ödeme yaptık. Bu ödemeler karşısında ABD'nin böyle bir teklifi söz konusu oldu. Bununla ilgili olarak da biz ülkemizin savunma ihtiyaçlarını gidermek için ne gerekiyorsa bu adımları atalım dedik.

Bugünün devamlılığı için de özellikle savaş uçağı filomuzu her zaman hazır ve modern duruma getirmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. F-16'ların modernizasyonundan tutun yenilerini almak suretiyle filomuzu daha da geliştirelim gayreti içerisindeyiz. Bu F-35 programı kapsamında ödemesini almamız gerekiyor. Görüşmelerimizde bu konuyu dile getiriyoruz. Sorunun çözümü için de diyaloğu önemsiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1