SON DAKİKA: BDDK'DAN FATİH PORTAKAL'A SUÇ DUYURUSU

Son dakika haberler - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK, Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. BDDK tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Twitter adlı sosyal medya platformunda 6 Nisan 2020 tar

SON DAKİKA: BDDK'DAN FATİH PORTAKAL'A SUÇ DUYURUSU

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"FATİH PORTAKAL, ÜLKEMİZ BANKACILIK VE FİNANS SİSTEMİNE YÖNELİK GERÇEĞE AYKIRI VE MAKSATLI İFADELER KULLANDI"
BDDK tarafından yapılan yazılı açıklamada; "Twitter adlı sosyal medya platformunda 6 Nisan 2020 tarihinde Fatih Portakal tarafından yapılan paylaşımda, ülkemiz bankacılık ve finans sistemine yönelik gerçeğe aykırı ve maksatlı ifadelere yer verildiği görülmüştür" denildi.

"BU SUÇUN KARŞILIĞI, BİR YILDAN ÜÇ YILA KADAR HAPİS, BİN GÜNDEN İKİBİN GÜNE KADAR ADLÎ PARA CEZASI"
Açıklamada; 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun, "İtibarın korunması" başlıklı 74 üncü maddesinde yer alan hükme atıf yapıldı:
"5187 sayılı Basın Kanununda belirtilen araçlarla ya da radyo, televizyon, video, internet, kablolu yayın veya elektronik bilgi iletişim araçları ve benzeri yayın araçlarından biri vasıtasıyla; bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz."

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 02:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı