SON DAKİKA: BM SURİYE ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORU: RUSYA SAVAŞ SUÇU İŞLEDİ - HABER

Son dakika: BM Suriye Araştırma Komisyonu, hazırladığı raporda Rusya’nın savaş suçu işlediğini belirtti. Söz konusu raporda, Rusya Hava Kuvvetleri İdlib’de sivil alanlarda gelişigüzel saldırılar başlatarak savaş suçu işledi ifadeleri yer aldı..

SON DAKİKA: BM SURİYE ARAŞTIRMA KOMİSYONU RAPORU: RUSYA SAVAŞ SUÇU İŞLEDİ - HABER

Esed rejimi ve 'dan destek alarak başta İdlib olmak üzere pek çok noktada sivil halkı bombalamaya devam ediyor. Konuyla ilgili bir rapor hazırlayan Birleşmiş Milletler (BM) Araştırma Komisyonu, Rusya'nın savaş suçu işlediğini belirtti.

BM Suriye Araştırma Komisyonu Raporu'nda "Rusya Hava Kuvvetleri (İdlib'de) sivil alanlarda gelişigüzel saldırılar başlatarak savaş suçu işledi" denildi.

"SİVİLLERİN HAKLARI İHLAL EDİLDİ"

BM Suriye Araştırma Komisyonu, benzer ifadeleri Esed rejimi için de kullandı. BM'nin raporunda Esed rejiminin Suriye'de sağlık kuruluşları ve sivil unsurları vurarak defalarca savaş suçu işlediğini belirtildi.

Raporda, "Suriye Demokratik Güçleri PKK/YPG'nin kontrolü altındaki bölgelerde çocuklar da dahil olmak üzere sivillerin hakları ihlal edildi" ifadesine yer verildi.

Birleşmiş Milletler, TürkiyeBirleşmiş Milletler, Türkiye'nin İdlib'de sivillere karşı dikkatli davrandığını söyledi

Son dakika: BM Suriye Araştırma Komisyonu Raporu: Rusya savaş suçu işledi İdlib haberleri ve İdlib son dakika gelişmeleri için tıkla
Birleşmiş Milletler, Suriye, Rusya, Güncel
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı