SON DAKİKA: FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKTI! ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTİN YANINDAKİ İSİM BAKIN KİM ÇIKTI...

Terör örgütünün sözde Sincar sorumlusu ‘Dijwar’ kod adlı Merwan Bedel, MİT ve TSK ortak operasyonuyla etkisiz hale getirilmişti. Merwan Bedel'in HDP Milletvekili Feleknaz Uca ile birlikte birlikte çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı.

SON DAKİKA: FOTOĞRAF ORTAYA ÇIKTI! ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTİN YANINDAKİ İSİM BAKIN KİM ÇIKTI...

Son dakika haberi... Kuzey Irak'ta güvenli bölge oluşturulması amacıyla terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan Pençe harekatları devam ederken, örgütün tepe yöneticileri de nokta operasyonlarla birer birer etkisiz hale getiriliyor.

TOPLANTIDA OLDUĞU BELİRLENDİ

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) uzun süredir takibe aldığı terör örgütünün Sincar sözde Özerk Yönetimi Konseyi Eş Başkanı ve YBŞ sorumlusu 'Dijwar' kod adlı Merwan Bedel'in önceki gün Hanesor köyünde toplantıda olduğu belirlendi.

SİHA HAVALANDI

MİT'in aldığı istihbaratın ardından bölgede görevli Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) havalandı. Bedel ve yanındakilerin köy evi havadan izlenmeye başlandı. Sabah saatlerinde evden çıkan terörist Bedel ve 2 korumasını taşıyan araç hareket etti.

TB-2'DEN NOKTA ATIŞI

Araç, sivil yerleşim yerinden uzaklaştıktan sonra TB-2 Bayraktar SİHA tarafından, Kanatlı Güdüm Kiti Silah Sistemi (KGK) MK-82 yerli akıllı mühimmatla nokta atışı yapılarak vuruldu. Sabah'ta yer alan habere göre, araçtaki Merwan Bedel ve 2 koruması etkisiz hale getirildi.

HDP'Lİ VEKİL O TERÖRİSTLE YAN YANA

Operasyonda etkisiz hale getirilen terörist Merwan Bedel'in bir süre önce HDP Milletvekili Feleknaz Uca ile birlikte Sincar'da bir programda birlikte çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı.

KAYNAK : Sabah

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1