SON DAKİKA: METEOROLOJİ GÜZEL HABERİ VERDİ! SICAKLIKLAR ARTIYOR

Son dakika hava durumu haberine göre, Meteoroloji yeni hava durumu raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre, hava sıcaklıklarının perşembe ve cuma günleri kuzey ve iç kesimlerde artacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğinin tahmin edildiği bildirildi. İ

SON DAKİKA: METEOROLOJİ GÜZEL HABERİ VERDİ! SICAKLIKLAR ARTIYOR

Meteoroloji, merakla beklenen hava durum raporunu yayımlandı. Yayımlanan rapor vatandaşları sevindirdi. Rapora göre ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceğinin tahmin edildiği bildirildi. İşte hava durumuna dair merak edilen detaylar...

Yurdun genelinde yağış beklenmiyor, hava parçalı az bulutlu. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer sis görülebilir. Sıcaklıklar ise kuzey ve iç kesimlerde artarak yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

İSTANBUL 18 DERECE

Denizlerimizde rüzgar çoğunlukla orta kuvvetin altında esiyor. Yalnızca Karadeniz kıyılarında ve Batı Akdeniz’de orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesi az bulutlu. Cuma cumartesi de yağış beklenmiyor, az bulutlu bir hava görülecek. Sıcaklık İstanbul’da 18, Edirne’de 20 derece ölçülüyor.

SICAKLIKLAR 20-25 DERECE ARALIĞINDA OLACAK

Ege Bölgesi'nde de yağış yok, önümüzdeki üç gün güneşli hava devam ediyor. Sıcaklıklar bölge genelinde 20-25 derece aralığında seyrediyor.

Akdeniz Bölgesi'nde gökyüzü az bulutlu, bol güneşli. Sıcaklık Adana dolaylarında 30 derece ölçülüyor, Cuma günü 2-3 derece yükselmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi de az bulutlu. Sıcaklık Ankara’da 20, Eskişehir’de 18 derece. Cuma günü bölge genelinde 2-3 derece yükselecek.

CUMA VE CUMARTESİ SICAKLIK ARTIYOR

Karadeniz Bölgesi'nde yağış yok. Hava parçalı az bulutlu. Sıcaklık 15-20 derece aralığında seyrediyor. Cuma cumartesi 2-3 derece yükselerek bölgenin orta ve doğu kesimlerinde 20’li değerlerin üzerine çıkması bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde de hava parçalı az bulutlu. Sıcaklık bölgenin kuzeyinde en yüksek 13-14 derece ölçülüyor. Gece ise sıfırın altında 2-3 derecelere düşüyor.

Kaynak: POSTA.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1