SOYLU AÇIKLADI: YUNANİSTAN'I UYARDIK, TEKRAR ETTİLER VE GEREKENİ YAPTIK!

Son dakika haberler - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber canlı yayınında Murat Akgün'ün sorularını cevaplandırdı. Soylu Yunanistan, göçmenler ve geçiş talebi karşısındaki insanlık dışı muamele konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 'Uyardık. Tekrarı olursa mi

SOYLU AÇIKLADI: YUNANİSTAN'I UYARDIK, TEKRAR ETTİLER VE GEREKENİ YAPTIK!

Yunanistan'ın Avrupa topraklarına geçmek isteyen savunmasız sığınmacılara karşı uyguladığı insanlık dışı muamele ve canlarına kasteden saldırılarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili önemli bilgiler verdi. Yunan tarafının saldırılarla ilgili uyarıldığını belirten Soylu "Devam ettikleri için misliyle karşılık verdik" dedi.

İşte Soylu'nun öne çıkan açıklamaları;

Göç mücadelemizde de bizi sıkıntıya soktular. Egemen bir devletiz. Biz deport etme hakkına sahibiz. Bu yetkiyi elimizden aldılar. Kanunu değiştirmek zorunda kaldık. Kanunu istedikleri seviyeye getirmek zorunda kaldık. Yabancı savaşçı ülkesine göndereceğiz, gönderemezsin diyor. Her birine ayrı karar alacağız diyor. Onların dediği gibi yapıyoruz. Geri gönderme merkezinde 10 bin mi olur, 15 bin mi olur... Uğraşıyoruz. Olayın bir başka boyutu.

Bakan Soylu'dan Yunanistan sınırındaki göçmenlerle ilgili açıklama! 148 bin karadan, 2.390 kişi denizden geçti! | Video

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı