TARLASINDA BULDU, 50 BİN DOLARDAN SATIŞA ÇIKARDI

Siirt'te tarlasında hars icra ettiği tam taş bulan ve bunların göktaşı bulunduğunu kanıt fail birlikte kişi, taşları 50 bin dolardan satışa çıkardı.

TARLASINDA BULDU, 50 BİN DOLARDAN SATIŞA ÇIKARDI

Siirt'te tarlasına firez karşıcı fellah Edip Koral, firez esnasında namına ayrımlı mevrut ahcar buldu. Taşların yapısının ayrımlı olması sebebi ile araştırı karşıcı Koral, taşları evine götürdü. Bulduğu taşların göktaşı bulunduğunu kanıt fail Koral, parçalar düşüncesince 50 bin dolar değer biçti. Taşlara 20 bin dolar verildiğini ancak kendisinin bunu bildirme etmediğini korumak için çaba sarfeden Koral, elindeki ahcar düşüncesince 50 bin dolar istediğini söyledi.

Koral, "Siirt'te rençperlik yapıyorum. Tarlamda firez yaparken beş altı zerre taş buldum. Çok ilgimi çekti. Biraz araştırdım bunun göktaşı olabileceğine değişmeyen verdim. Göktaşı olma ihtimali elbette anlaşılır demirkapan tutuyorsa âlem taşı olma ihtimali aşırı yüksektir. Ben etraflıca müddet araştırdım. Bunun numunelerini yurtdışına gönderdim beş altı müşteri çıktı. Göktaşlarıma 20 bin dolar değer biçtiler, ego bildirme etmedim, vermeyeceğimi söyledim. Göktaşlarına 50 bin dolar istiyorum. Eğer bu parayı bana verecek bulunan var ise gelip göktaşlarımı alabilir.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1