THY, APEX'İN AFİYET VE DÜZENLİLİK KATEGORİSİNDE 'DİAMOND' STATÜSÜNÜ ALDI

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Güvenli gezi standartlarımızın, en erdemli düzem bulunan Diamond statüsünde yanıt bulması bizim düşüncesince sevinme verici." dedi.

THY, APEX'İN AFİYET VE DÜZENLİLİK KATEGORİSİNDE 'DİAMOND' STATÜSÜNÜ ALDI
İstanbul

Türk Hava Yolları (THY), Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (APEX) ile "SimpliFlying" kabilinden meydana getirilen değerlendirmede sağlık ve güvenlik kategorisinde en efdal düzey olan "Diamond" statüsünü aldı.

Basın Müşavirliğinden meydana getirilen açıklamaya gereğince THY, güzeşte sene başlayıp bu sene da negatif tesirini sürdüren dünkü sima koronavirüs (Kovid-19) pandemisi içinde de en aşkın pervaz meydana getiren iklim yolu şirketlerinden bir tanesi oldu. THY, bu süreçte, pandemi koşulları gereğince sunmuş olduğu fazladan tehlikesiz yolculuk deneyimi ve almış olduğu şümullü hıfzıssıhha tedbirleri ile Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (Airline Passenger Experience Association-APEX) kabilinden meydana gelen "APEX Health Safety" değerlendirmesinde en efdal yontu bulunan "Diamond" seviyesinde sınıflandırıldı.

Hava yolu şirketlerini, pandemi devrinde aldıkları hıfzıssıhha hazırlık ve önlemlerine gereğince "Gold", "Platinum" ile "Diamond" statülerinde kategorize fail değerlendirmede oluşturulan devir içi teftiş formundaki 10 kategoriden 75 değini noktası ile ilgilendiren sorulara keyif ve hıfzıssıhha tedbirlerine bağlı yanıtlar, konkre göstergeler asal alınarak katılımcılarca işlendi.

Diğer iklim yollarıyla beraberce puanlandırılan THY, en efdal keyif ve düzenlilik seviyesini tabir fail "Diamond" statüsünü elde etti.

Pandemi periyodunun başlamasıyla yolcularının dosdoğru ve tehlikesiz yolculuk etmeleri üzere şümullü tedbirler ve bu yönde geliştirilen yenilikleri yaşama nâkil THY'nin "Diamond" statüsünü temininde markanın toprak hizmetlerindeki temassız check-in süreçleri, içtimai ara uygulaması, girişlerde biberli ölçümü, havaalanındaki Kovid-19 testi hizmetlerinden, tayyare içinde tahsil edilen içtimai ara tedbirleri, fazladan doğruluk önlemleri, uçuşlarda görevlendirilen hıfzıssıhha uzmanları ve kâffesi yolculara sunmuş olduğu hıfzıssıhha kitlerine denli onlarca ölçüt delik uğrunda bulunduruldu.

Pandeminin halihazırda bitmeme etmesi, değişime makul koşullar gereğince katılması müstelzim tedbirler devir kurnaz başkalık gösterse de devamlılık gerektirdiğinden değerlendirmede toprak düzlük kâffesi iklim yollarının pandemi kaynaklı aldıkları tedbirler ve ameliye ettikleri uygulamalar, gelişigüzel üç ayda ortak denetlenerek statülerinin devamlılığı izleme edilecek.

Aycı'dan "Diamond" statüsü değerlendirmesi

Açıklamada görüşlerine toprak maruz THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, yolcuların, pandemi koşullarında da seyahatlerini dosdoğru ve tehlikesiz ortak biçimde gerçekleştirebilmelerine müteveccih aldıkları şümullü hıfzıssıhha tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya bitmeme ettiklerini belirtti.

Aycı, "Bu çağda özellikle uçuşlarımızda görevlendirdiğimiz hıfzıssıhha uzmanı kabine ekiplerimiz, kâffesi yolcularımıza sunduğumuz hıfzıssıhha setlerimiz peyda etmek üzere, havalimanları ve uçaklarımızda aldığımız tedbirlerle yolcularımızın seyahatleri içinde menfaatlerini hâlâ güvende hissetmelerini sağladık. Güvenli yolculuk standartlarımızın, en efdal düzey bulunan Diamond statüsünde cevap bulması bizim düşüncesince sevinme verici. Yolcularımıza kabil bulunan en güzel yolculuk deneyimini sunabilmek namına cansiparane emek vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

APEX Üst Yöneticisi Dr. Joe Leader da THY'nin sayrılarevi seviyesinde sunmuş olduğu keyif güvenliği uygulamaları ile beraberce yolcularına "Diamond" sertifikalı emniyetsiz ortak geçici deneyimi yaşattığını belirterek, "Havayolu şirketi, 127 ülkeyi havi serbest pervaz ot üstünde ele almış olduğu geçici sağlığı güvenliği planını, Kovid-19 salgınının başlangıcından itibaren yavaş yavaş uygulamaya geçirdi. APEX, Türk Hava Yolları'nın evren genelinde geçici güvenliği dair sergilediği bu emniyetsiz bağlılaşım ve gayretini ölçüm ediyor." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul