TSK'NIN ESED REJİMİNE AİT UÇAKLARI DÜŞÜRDÜĞÜ ANDAKİ TELSİZ KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKTI - HABER

TSK’nın Esed rejiminin 2 uçağını düşürdüğü ana ait telsiz konuşmaları ortaya çıktı. Söz konusu konuşmalarda, rejime ait bir telsizci düşürülen uçaklara ulaşmaya çalışırken, muhalif telsizci Vuruldu, vuruldu, vuruldu anonsunu geçiyor..

TSK'NIN ESED REJİMİNE AİT UÇAKLARI DÜŞÜRDÜĞÜ ANDAKİ TELSİZ KONUŞMALARI ORTAYA ÇIKTI - HABER

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Beşşar Esed rejimine karşılık vererek iki uçağını vurduğu anlarda pilotlara ulaşmak isteyen rejim telsizcisine yanıtı, muhaliflerin telsizcisi verdi. Türkiye'nin desteklediği ılımlı muhaliflere bağlı çalışan bir telsizci "Vuruldu, vuruldu, vuruldu" anonsunu yaptı.

AA'nın ulaştığı telsiz konuşması kayıtlarına göre, ilk olarak rejimin kontrol kulesi görevlisi, düştüğü yönünde bilgiler olan uçaklarla bağlantı kurmak için art arda anonslar yaptı.

"VURULDU, VURULDU, VURULDU"

Zehebi, Fıddı ve Riyah kodlarıyla seslenerek 3 uçağın havada olduğunu zanneden rejim görevlisinin anonslarının arasına muhaliflere ait uçak gözlemevinin telsizcisi girdi. Muhalif telsizci, "Vuruldu. Vuruldu. Vuruldu." anonsu yaptı.

Rejim temsilcisi ise aldığı "kötü haber"e rağmen uçakları kod adlarıyla anonsa devam ederek pilotlara ulaşmaya çalıştı ancak pilotlardan dönüş gelmemesi ve uçakların düştüğünün anlaşılması üzerine muhalif telsizci, "Arkadaşlar, Riyah büyük ihtimalle düştü. (Kule) Riyah diyor dönüş yapmıyor. SU24 cevap vermiyor. Cebel Zaviye'deki arkadaşlar…" anonsu geçmeye başladı. Bu konuşmaların ardından rejim kulesinin anonsları kesildi.

NE OLMUŞTU?

Uçak gözlemevi kayıtlarına göre rejim uçakları Humus ilinde bulunan Sin ve T4 askeri havaalanlarından kalkmıştı. Milli Savunma Bakanlığı, Esed rejimine ait 2 savaş uçağının düşürüldüğünü duyurmuştu.

Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Bahar Kalkanı Harekatı ne zaman başladı? Bahar Kalkanı Operasyonu anlamı ne?Bahar Kalkanı Harekatı nedir? Bahar Kalkanı Harekatı ne zaman başladı? Bahar Kalkanı Operasyonu anlamı ne?

TSK'nın Esed rejimine ait uçakları düşürdüğü andaki telsiz konuşmaları ortaya çıktı
Beşşar Esed, TSK, Güncel

Kaynak: AA
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı