TÜM UYARILARA VE İKAZLARA RAĞMEN İZMİR KORDON’DAKİ YOĞUNLUK KORKUTTU

Korona virüs yayılım hızının önüne geçilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen ek genelge ile 4 Eylül tarihinden itibaren sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere müsaade edilmeyeceği belirtilirken, alın

TÜM UYARILARA VE İKAZLARA RAĞMEN İZMİR KORDON’DAKİ YOĞUNLUK KORKUTTU

İçişleri Bakanlığı tarafından, korona virüsün yayılım hızının önlenmesi amacıyla 81 il valiliğine gönderilen ek genelge doğrultusunda, 4 Eylül tarihinden itibaren; sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere müsaade edilmeyecek. Ancak nikah merasimi şeklinde yapılabilecek düğünler ile nikahların en fazla 1 saat süre içerisinde tamamlanması sağlanacağı talimatı verilirken, İzmir'in Konak ilçesi Alsancak Semti'nde bulunan Kordonboyu'nda akşam saatlerinde vatandaşların oluşturduğu yoğunluk korkuttu.

“İzmir Kordon için bir çözüm bulunmasını istiyoruz”

Korona virüsün yayılım hızının önüne geçilmesi amacıyla yetkililer tarafından önlem amaçlı alınan birçok karara rağmen vatandaşların Kordonboyu'nda bir araya gelerek oluşturduğu yoğunluk gözlerden kaçmazken, arkadaşı ile birlikte Kordon'a gelerek vakit geçirdiğini ifade eden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Halit Tonğa (24), “Kordon'da arkadaş grubu olarak gerek maske gerekse sosyal mesafe konusunda kendimizi izole etmiş durumdayız. Kordon'da biraz daha iç taraflara ilerlediğiniz zaman maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görülüyor. Yarın itibari ile düğünler yasaklanacakmış, İzmir Kordon içinde bir çözüm bulunmasını istiyoruz ki vaka sayılarının artma hızını azaltalım” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 00:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul