TÜRK KIZILAYDAN 'SANCAKTEPE ŞUBESİNİN ESBAK YÖNETİMİ ZAMANINDA YAŞANANLARA' BAĞLI AÇIKL

Türk Kızılay, bağışçıların emaneti gelişigüzel birlikte kuruşun namına ulaştırılması mesuliyeti kapsamında Sancaktepe Şubesindeki gelişmelerin yakından izlendiğini, suçluların en ağırbaşlı cezayı alması düşüncesince sorun döneminin sonuna derece strateji edileceğin

TÜRK KIZILAYDAN 'SANCAKTEPE ŞUBESİNİN ESBAK YÖNETİMİ ZAMANINDA YAŞANANLARA' BAĞLI AÇIKL
Ankara

Türkiye Kızılay Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu'nun mukayyet açıklamasında, Sancaktepe Şubesinin emektar yönetimi çağında yaşanmış olan ve Kızılay kabilinden yargıya geçiş ettirilen ikrar edilemez gelişmeler üstünde izah yapılmasının mecburi bir duruma geldiği anlatım edildi.

Sancaktepe Şubesinin gerekseme sahiplerine tanınmak neredeyse Genel Merkez kabilinden delibozuk edilen ve kendisinin kimi firmalardan armağan adına almış olduğu kıyafetleri, hedefi haricinde kullandığı duyumları üstünde Kızılay Teftiş Kurulu, Kızılay Hukuk Müşavirliği ve manşet kuvvetlerince sabık sene haziranda kuma müşterek anket başlatılmış olduğu kaydedilen açıklamada, vakada ismi sabık şahıslar üstünde şahsen Kızılay Yönetim Kurulu kabilinden kusur duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Konuya bağlı 26 Haziran 2020'de kamuoyuna meydana getirilen açıklamayla Kızılayın sürece karışan bulunduğunun vurgulandığı anımsatılan açıklamada, Kızılay Teftiş Kurulu, Kızılay Hukuk Müşavirliği ve soruşturmanın ilerleyici safhalarında savcılığın kuma çalışmasıyla suistimalin rastgele yönüyle ortaya çıkarıldığı ve mevzunun sorun safhasına geldiği bildirildi.

"Sancaktepe'deki gelişimleri yakından izlem etmekteyiz"

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Konudan bilgili olunan önce andan itibaren Kızılay Yönetim Kurulu göz boncuğu biçimde kabulü beklenen sıfır suistimali yakından izlem etmektedir. İlk andan itibaren davada ismi sabık çalışanların Kızılay ile ilişiği kesilmiş, endirekt mesuliyeti bulunmuş olduğu belirlenen şube yönetimi görevden kırgın ve yerlerine acemi idare atanmıştır.

Kızılay Yönetim Kurulu olarak, bağışçılarımızın emaneti rastgele müşterek kuruşun namına ulaştırılması mesuliyeti bizlerin üzerindedir. Bu ilkeden hareketle Sancaktepe'deki gelişimleri de Yönetim Kurulu adına hususiyet müşavirliğimiz yoluyla yakından izlem etmekteyiz. Suçluların en ağırbaşlı cezayı alması düşüncesince karışan olduğumuz sorun periyodunu sonuna derece izlem edeceğimizden de göz boncuğu kimsenin şüphesi olmasın."

Davaya bap büyüklenme zararının, şahsen Kızılay müfettişleri kabilinden ortaya çıkarıldığı ve iddianameye konulduğu bildirilen açıklamada, zararın telafisi düşüncesince de hususiyet müşavirliğince cezai sürecin birlikte bağımsız müşterek türel sürecin hâlâ başlatılmış olduğu belirtildi.

Açıklamada, sanıkların ukubet alması yerinde kendilerinden tazmin edilecek büyüklenme zararının gine gerekseme sahiplerine sonuç kuruşuna derece ulaştırılacağı vurgulandı.

"Yardım Lojistik Otomasyon Sistemi emek harcaması başlatıldı"

Kızılay Yönetim Kurulunun, bu ve buna benzeri suistimallerin müşterek hâlâ yaşanmaması düşüncesince sabık senenin haziran ayında müşterek komite oluşturduğu, komisyonun muhtemel riskleri ve alınabilecek önlemleri yegâne göz boncuğu belirlediği anlatım edilen açıklamada, sürecin, yardımın kabulünden faydalanıcıya teslimine derece hepsi safhalarının izlenebilir olması amacıyla Yardım Lojistik Otomasyon Sistemi çalışmasının başlatılmış olduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Amacımız 152 salname iane çınarına dokunca verebilecek rastgele çeşitli çirkin düşünce ve girişimi derpiş etmek ve engellemektir. Yaşanan gelişmelerden şişman sıkıntı duyduğumuzu, benzeri suistimallerin müşterek hâlâ yaşanmaması düşüncesince sanıkların en ağırbaşlı ve caydırıcı özellikte cezalara çarptırılması amacıyla rastgele çeşitli yönetsel ve türel olanağı sonuna derece kullanacağımızı beyan etmek isteriz." ifadelerine arazi verildi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul