TÜRKİYE'DEN ENDONEZYA'DA SAKIT UÇAKTA YAŞAMINI KAYBEDENLER DÜŞÜNCESİNCE TAZİYET MESAJI

Dışişleri Bakanlığından meydana getirilen açıklamada "Dost ve ahi Endonezya halkının acısını paylaşıyor, bu acıklı kazada hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, üzüntülü yakınlarına başsağlığı diliyoruz" denildi.

TÜRKİYE'DEN ENDONEZYA'DA SAKIT UÇAKTA YAŞAMINI KAYBEDENLER DÜŞÜNCESİNCE TAZİYET MESAJI
Ankara

Dışişleri Bakanlığı, Endonezya'dan sakıt uçakta hayatını yitirenler için taziyet mesajı yayımladı.

Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada, Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan Pontianak kentine akım fail birlikte geçici uçağının dakika kalkıştan endamsız birlikte müddet sonraları düşmüş bulunduğu ve bu vakada 60’tan aşkın bireyin hayatını yitirdiğinin iri mahzunane öğrenildiği belirtildi.

Açıklamada, "Dost ve ahi Endonezya halkının acısını paylaşıyor, bu acıklı kazada hayatını yitirenlere Allah’tan rahmet, ızdıraplı yakınlarına başsağlığı diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Endonezya’da, Sriwijaya Havayolları'na ilgili "SJ182" defa önemli geçici uçağının hükûmet merkezi Cakarta’nın yıldız açıklarındaki Laki ve Lancang Adası arasındaki noktaya düşmüş bulunduğu bildirilmişti.

Ulusal Arama Kurtarma Ajansı yetkilileri de alanda devam eden çalışmalarda, uçağa ilgili bulunduğu memul birtakım parçaların olduğunu kaydetmişti.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1