TÜRKİYE'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMA! İŞTE F-35 ZİRVESİNİN TARİHİ

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, “F-35’lerle ilgili ikinci toplantı 2022 yılının başında ABD’de yapılacak.” açıklamasında bulundu. MSB'den yapılan açıklamada, terörle mücadele ve Yunanistan'ın provokatif eylemleri de değerlendirildi.

TÜRKİYE'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMA! İŞTE F-35 ZİRVESİNİN TARİHİ

SON DAKİKA HABERİ: Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, “F-35’lerle ilgili ikinci toplantı 2022 yılının başında ABD’de yapılacak.” açıklamasında bulundu. MSB'den yapılan açıklamada, terörle mücadele ve Yunanistan'ın provokatif eylemleri de değerlendirildi.

MSB'den yapılan açıklama şu şekilde:

TERÖRLE MÜCADELE

"24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil toplam 33 bin 5, bu yılın başından itibaren ise 2 bin 529 terörist etkisiz hale getirildi. Kasım ayında ise 17'i büyük, 44'ü orta çaplı olmak üzere 61 operasyon icra edilmiş ve 169 terörist etkisiz hale getirildi.

Alınan ilave ve etkin tedbirler sayesinde kasım ayında, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 756 şahıs yakalanmıştır. Bu şahıslardan 18'i FETÖ mensubu olmak üzere 51'i teröristtir.

Kasım ayında Suriye harekat bölgelerinde 22 terörist etkisiz hale getirildi."

ABD İLE F-35 TOPLANTISI

"Dört yıl aradan sonra yeniden yapılan toplantıda askeri heyetler arasında ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Müteakip toplantının Türkiye'de yapılması konusunda mutabık kalınmıştır.

F-35’lerle ilgili ikinci toplantı 2022 yılının başında ABD’de yapılacak.”

F-16 TEDARİĞİ

Talebimizi ABD tarafına ulaştırdık. Onlar değerlendirme aşamasında. Bu konunun Kongre'ye gittiğinde nasıl sonuçlanacağını hep birlikte göreceğiz."

YUNANİSTAN'IN PROVOKATİF EYLEMLERİ!

"Yunanistan, bazı ülkelerin teşvik ve kışkırtmalarıyla da provokatif silahlanma faaliyetlerini sürdürmektedir. Yunanistanlı yöneticilerin bu yaklaşımının beyhude bir çaba olduğunu bizimle birlikte kendi akademisyenleri, bazı diplomatları ve komutanları da açık yüreklilikle ifade etmektedirler."

DEDEAĞAÇ AÇIKLAMASI

ABD'nin Dedeağaç'ta çok büyük bir yığınağı söz konusu değil. Takip ediyoruz. 

KAYNAK : AA

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2021, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1