TÜRKİYE’NİN KARADENİZ’DE BULDUĞU DOĞALGAZ REZERVİ ALMAN BASININDA

Alman basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz rezervi bulduğuna dair yaptığı açıklamaya yoğun ilgi gösterdi. Alman basını, Türk ekonomisi için harikulade bir gelişme olduğunu ve Türkiye'nin enerji piyasalarında pazarlık gücünün

TÜRKİYE’NİN KARADENİZ’DE BULDUĞU DOĞALGAZ REZERVİ ALMAN BASININDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada Türk milletine müjde vereceğini dile getirmesinin ardından bugün Karadeniz'de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulunduğunu duyurdu. Alman basını, Erdoğan'ın açıklamasına yoğun ilgi göstererek, açıklamayı ülke gündemine taşıdı. Erdoğan'ın ülke tarihinin en büyük doğal gaz rezervini bulunmasını bizzat açıkladığına değinen Alman Devlet Televizyonu ARD, üretimin yapılma hedefinin 2023 olduğunu yazdı.

N24 haber kanalı, Türkiye'nin Karadeniz'de doğalgaz bulması ile en az 20 yıllık doğalgaz ihtiyacını karşılayabileceğini belirtti. Rus doğalgazının en büyük alıcılarından birinin Türkiye olduğu belirtilen N24, Türkiye'ni doğal gaz bulmasıyla birlikte enerji piyasalarında avantajlı konuma geçtiğini ve pazarlık gücünün arttığını yazdı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul