TÜRKİYE UKRAYNALILAR DÜŞÜNCESİNCE 2020'DE MÜŞTEREK NUMARALI GEZİM DURAĞI OLDU

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya,"Salgın çağında caba Türkiye'yi önce görüşme fail misafirlerimiz Ukraynalıydı. Salgına karşın 2020'nin 10 maaş çağında 900 binden aşkın Ukraynalıyı mihman ettik." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE UKRAYNALILAR DÜŞÜNCESİNCE 2020'DE MÜŞTEREK NUMARALI GEZİM DURAĞI OLDU
İstanbul

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nden (TÜRSAB) meydana getirilen açıklamaya göre, Birlik, Türkiye'nin ana gezim pazarları düşüncesince devre içi toplantılar yaparak iletişimi güçlendirmeye, 2021'e müteallik beklentilerle alakadar meyil tutmaya bitmeme ediyor.

Bu kapsamda TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ukrayna Turizm Geliştirme Ajansı (DART) Başkanı Mariana Oleskiv ile devre içi görüşmede görüştü.

Toplantıda mütekellim TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, haziranda sınırların açılmasının peşi sıra Türkiye'ye evvel mevrut gezgin kafilesinin Ukrayna'dan olduğunu, Türk turizmciler adına bundan iri sevinme duyduklarını aktardı.

Ukrayna'nın, Türkiye'nin önde mevrut gezim pazarlarından bulunduğunu tamlayan Bağlıkaya, şunları kaydetti:

"Salgın zamanında üstelik Türkiye'yi evvel görüşme fail misafirlerimiz Ukraynalıydı. Buraya gelmeleri moralimizi yükseltti ve bu dayanıklı devri geçirmemize asistan oldu. Salgına karşın 2020'nin 10 maaş zamanında 900 binden müşterek tomar Ukraynalıyı misafir ettik. Turizmimizde ehemmiyetli müşterek yere sahipsiniz. Bildiğiniz gibi, gezim sektörlerimiz ortada çelimli müşterek demet ve izlemsel müşterek alım satım var. Öte yandan, Ukrayna, bedava ulaşımıyla bizim düşüncesince iri gezim potansiyeli bulunan müşterek yer. Bu da Türk ziyaretçiler düşüncesince aşırı kalburüstü müşterek toprak olmasını sağlıyor."

"Başka şehirleri de müşterek durak biçimine getirebilirsiniz"

Ukrayna Turizm Geliştirme Ajansı Başkanı Oleskiv de 2020'de Ukraynalılar düşüncesince Türkiye'nin müşterek numaralı gezim durağı bulunduğunu aktardı.

İnsanların gezi etmeyi aşırı özlediğini tamlayan Oleskiv, "2021, Türkiye'nin kent gezileri satması düşüncesince iri müşterek punt olabilir. Özellikle Lviv, Odessa ve Kiev kabilinden iri kentlerde canlı Ukraynalılar düşüncesince bu kent gezileri iri müşterek pazar. Çünkü insanoğlu bundan hakeza kişi devletlerinde bulunmaktan sıkıldı." ifadelerini kullandı.

Oleskiv, şu anda nice arkadaşının İstanbul'a gittiğini aktararak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bence bambaşka şehirleri de hafta sonu düşüncesince yada 3-4 günlüğüne hakeza müşterek durak biçimine getirebilirsiniz. İnsanlar bütçe dostu iklim yollarıyla Avrupa şehirlerine gidiyordu fakat şu an AB kapıları kapalı. Bu Türkiye düşüncesince müşterek fırsat. Kapadokya, Ukraynalıların sağlam bilmediği müşterek bölgeydi fakat 2020'de toplumsal medyadan oraya ilgilendiren nice foto gördüler ve ilgileri arttı. Lezzetleriyle UNESCO listesine giren Gaziantep de yiyecekleri ve bölgenin ruhuyla Ukraynalılar düşüncesince müşterek bambaşka durak olabilir."

"Salgın önlemleri ve kontroller gezim açısından oldukça iyi"

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, Ukraynalı meslektaşına, Türkiye'nin almış olduğu müstevli önlemleri kendisince bilim verdi ve bu mevzuda ne düşündüğünü sordu.

Mariana Oleskiv, 2020 sonlarında Türkiye'yi görüşme ettiğini ve önlemleri durumunda gözlemlediğini aktararak, "Hükümetinizin almış olduğu önlemler ve arama kapasiteniz oldukça iyiydi. Ukrayna'da da devletin koyduğu kavait mevcut ve kontroller yapılıyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1