ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN SERGİSİ SANAL ORTAMDA GEZİLECEK

Gelişim Üniversitesi öğrencileri değme sene derneşik namına açtıkları konuşma sergilerini bu sene sanal ortama taşıdı. Dünyayı tesiri dibine düzlük koronavirüs salgını haysiyetiyle sergilerini sanal ortama geçirmek durumunda kaldıklarını anlatım fail Öğr. Gör. İrem Fuly

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN SERGİSİ SANAL ORTAMDA GEZİLECEK

Her sene İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi koridorlarında ziyarete oluşturulan öğrenci sergileri bu sene sanal ortama taşındı. Tipografi I, Tipografi III, Tipografi Uygulamaları ve Deneysel Tipografi derslerimizi öğrencilerinin projelerinden planlı “Yazının Tarihi” ve “Deneysel Alfabe” anlı şanlı sayısal tipografik afiş sergilerinin yürütücülüğünü işleyen Öğr. Gör. İrem Fulya Özkan, sergi karşı konuştu.

“Sanatsal dizaynlar ön plana çıktı”

Grafik Tasarımı Bölümü öğrencilerinin projelerinden oluşan kompozit sergi ile pandeminin şahısların hayatlarına getirmiş olduğu değişik alışkanların da ön plana çıktığını kail Öğr. Gör. İrem Fulya Özkan, “İnsanlar pandemi sürecinde araştırarak öğrenmenin keyfine vardı. Mesaj kaygısı taşımayan sanat içerikli dizaynlar ön plana çıktı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1