ÜNLÜ TÜRK PROFESÖR AÇIKLADI! BU 2 HAFTA ÇOK KRİTİK

Son dakika haberler - Türkiye'nin koronavirüs salgını ile yaptığı mücadele tüm dünyanın takdirini kazanmış durumda. Şuana kadar 277 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs salgınında Prof. Dr. Mehmet Ceyhan bu 2 haftanın çok kritik olduğunu açıkladı. 'Bu virüsle mücade

ÜNLÜ TÜRK PROFESÖR AÇIKLADI! BU 2 HAFTA ÇOK KRİTİK

"Bu virüsle mücadele uzun soluklu olacak. 'Önümüzdeki bir-iki hafta kritik' veya 'Bu hafta çok önemli' şeklindeki uyarılar virüse ömür biçmek anlamında algılanmasın. Vaka sayısı henüz kontrol edilebilir düzeyde.

O yüzden bu aşamada hatta önümüzdeki birkaç günlük süreçte alınan tedbirlere, yapılan ikazlara halkımız titizlikle uyarsa, hem vakaların temaslarıyla birlikte tespiti hem de bu vakaların izole edilerek kontrol altına alınması kolaylaşır."

"Belirtilen, altı çizilen zaman dilimleri bu açıdan çok önemli. Vaka sayısı kontrol edilebilir düzeyde olduğu için bu zamanlar çok önemli ve kritik diyoruz. Artış hızını bu zamanlarda düşüremezsek daha sonra kontrol etmek çok daha zor olur.

Testler arttıkça da vaka tespiti çoğalıyor ve hızlanıyor. Halkımızın bu sebeple mutlaka ve mutlaka sosyal teması en aza indirmesi gerekiyor."

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı