UYUŞTURUCU KULLANIRKEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERİ İÇTİMAİ MEDYADA PAYLAŞILAN ÜMİTCAN UYGUN ADLİYEDE

Adliyeye irsal edilen Uygun'dan uyuşturucu kullanıp kullanmadığının belirlenmesinin birlikte Aleyna Çakır'ın ölümüne bağlı sormaca kapsamında da içki örneği alındı.

UYUŞTURUCU KULLANIRKEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERİ İÇTİMAİ MEDYADA PAYLAŞILAN ÜMİTCAN UYGUN ADLİYEDE
Ankara

Uyuşturucu kullanırken çekilen videoları toplumsal medyada yayımlandığı nedeni öne sürülerek gözaltına tahsil edilen Ümitcan Uygun adliyeye irsal edildi.

Edinilen bilgiye göre, Aleyna Çakır'ın ölümüne bağlı karşı sormaca yürütülen, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin toplumsal medyada paylaşılması üstünde Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına tahsil edilen Uygun'un emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Uygun karşı "kullanmak düşüncesince uyuşturucu husus bulundurmak, almak ve satın almak" ile "uyuşturucu görmek ve özendirmek" suçundan iş yapıldı.

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra uyuşturucu kullanıp kullanmadığının belirlenmesi düşüncesince Adli Tıp Kurumuna götürülen Uygun'dan Aleyna Çakır'ın ölümüne bağlı sormaca kapsamında da dem örneği alındı.

Uygun, Adli Tıp Kurumundaki işlemlerin peşi sıra adliyeye götürüldü.

Öte yandan, cemaziyelevvel gözaltına tahsil edilen ata Durak Uygun, emniyetteki ifadesinin peşi sıra başıboş bırakıldı.

Ümitcan Uygun'un ifadesi sormaca dosyasına girdi

Uygun ifadesinde, elan ilkin uyuşturucu ve münebbih maddeyle dayalı karşı rastgele ortak iş yapılmadığını, yerine nice toplumsal iletişim araçları hesabı açıldığını bunları kimin yönettiğini bilmediğini kanıt etti.

Daha ilkin bu içeriğe erbap rastgele ortak neşriyat yapmadığını özetleyen Uygun, "Ben 'metamfetamin' maddesini ortak el kullandım. 3-4 sene öncesinden buyana tek uyuşturucu münebbih husus kullanmadım. Bu maddeyi Maltepe'de ortak pavyonda etkin müstear adı 'Kumsal' bulunan insandan aldım. Bu maddeyi bariz adresini bilmediğim fakat polislere göstermiş olduğum Aşağıeğlence semtinde mevcut ikamette kullandım. Bu maddeyi hanımefendilerin nereden, kimden aldıklarını bilmiyorum. Uyuşturucu ve münebbih husus ticareti yapmıyorum. T.K'yi mahalleden tanırım. Bu şahısın husus kullandığını yahut sattığını bilmiyorum." ifadelerine toprak verdi.

Sosyal medyada gösterilen videonun dünkü olmadığını 3-4 sene öncesine ilgilendiren bulunduğunu ati devam eden Uygun, o güne bağlı şunları anlattı:

"Arkadaşımla Kumsal adlı şahsın evine gittik. Kumsal maddeyi kullanıyordu. Bana uzattı ego de içtim. 'Bana evvel el mı kullanıyorsun' dedi. Ben de iklim alaşağı buyurmak düşüncesince elan önceleri nice uyuşturucuyu kullandığımı söyledim. Kumsal'ın bu maddeyi nereden aldığını bilmiyorum. Bu videoyu Kumsal'ın telefonundan ego çektim. Herhangi ortak toplumsal medyada yayınlamadım. Bu videoyu çektiğimde alkollüydüm. Kim kabilinden toplumsal medyada yayınlandığını bilmiyorum."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1