UYUŞTURUCU KULLANIRKEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERİ İÇTİMAİ MEDYADA PAYLAŞILAN ÜMİTCAN UYGUN TUTUKLANDI

Uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri içtimai medyada paylaşılan Ümitcan Uygun, gönderme edilmiş olduğu barış ukubet hakimliğince tutuklandı.

UYUŞTURUCU KULLANIRKEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLERİ İÇTİMAİ MEDYADA PAYLAŞILAN ÜMİTCAN UYGUN TUTUKLANDI
Ankara

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca ölçülü anket kapsamında, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin içtimai medyada paylaşılması üzerinde cemaziyelevvel Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına tahsil edilen Uygun, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra Ankara Adliyesine getirildi.

Soruşturmayı tay tay arabası müddeiumumi kabilinden sorgulanan Uygun, tutuklanması isteğiyle barış ukubet hakimliğine atıf edildi.

Hakimlikte ifadesi tahsil edilen Uygun, "uyuşturucuya özendirmek" suçlamasıyla tutuklandı.

Uygun'un ismi hâlâ ilkin kamuoyunda "Aleyna Çakır" şekilde tanıdık Sema Esen'in ölümüne bağlı anket kapsamında gündeme gelmişti.

Ümitcan Uygun'un ifadesi anket dosyasına girdi

Uygun ifadesinde, hâlâ ilkin uyuşturucu ve uyaran maddeyle alakadar üzerinde rastgele ortak muamele yapılmadığını, namına nice içtimai iletişim araçları hesabı açıldığını bunları kimin yönettiğini bilmediğini kanıt etti.

Daha ilkin bu içeriğe eş rastgele ortak neşriyat yapmadığını özetleyen Uygun, "Ben 'metamfetamin' maddesini ortak kere kullandım. 3-4 sene öncesinden buyana tek uyuşturucu uyaran özellik kullanmadım. Bu maddeyi Maltepe'de ortak pavyonda etkin müstear ismi 'Kumsal' bulunan insandan aldım. Bu maddeyi bariz adresini bilmediğim fakat polislere göstermiş olduğum Aşağıeğlence semtinde mevcut ikamette kullandım. Bu maddeyi hanımefendilerin nereden, kimden aldıklarını bilmiyorum. Uyuşturucu ve uyaran özellik ticareti yapmıyorum. T.K'yi mahalleden tanırım. Bu şahısın özellik kullandığını ve ya sattığını bilmiyorum." ifadelerine toprak verdi.

Sosyal medyada gösterilen videonun acemi olmadığını 3-4 sene öncesine ilgilendiren bulunduğunu encam devam eden Uygun, o güne bağlı şunları anlattı:

"Arkadaşımla Kumsal adlı şahsın evine gittik. Kumsal maddeyi kullanıyordu. Bana uzattı ego de içtim. 'Bana önceki kere mı kullanıyorsun' dedi. Ben de iklim çarpmak düşüncesince hâlâ başlangıçta nice uyuşturucuyu kullandığımı söyledim. Kumsal'ın bu maddeyi nereden aldığını bilmiyorum. Bu videoyu Kumsal'ın telefonundan ego çektim. Herhangi ortak içtimai medyada yayınlamadım. Bu videoyu çektiğimde alkollüydüm. Kim kabilinden içtimai medyada yayınlandığını bilmiyorum."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul