VAKALARDA YÜZDE 60 DÜŞÜŞÜN OLDUĞU O ŞEHİRDE PES DEDİRTEN GÖRÜNTÜLER

Korona virüs vaka sayılarının artışı sonrası alınan tedbirlerle vaka sayısında yüzde 60'lık bir oranla düşüşe geçen Tekirdağ sokaklarında yoğun kalabalıkların oluşması pes dedirtti.

VAKALARDA YÜZDE 60 DÜŞÜŞÜN OLDUĞU O ŞEHİRDE PES DEDİRTEN GÖRÜNTÜLER

Geçtiğimiz günler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın korona virüs ila mücadelede örnek gösterip, vaka oranlarında yüzde 60'lık düşüş yaşanması nedeniyle örnek il olarak gösterdiği Tekirdağ şehir merkezindeki cadde ve sokaklarda yoğun kalabalıklar oluştu. Kısıtlamanın sona ermesi ile akın akın sokaklara inen binlerce vatandaş, maske kurallarına dikkat ederken sosyal mesafe tamamen unutuldu. Sokakların yanı sıra bankaların önünde biriken vatandaşlar, yer yer kuyruk oluşturdu.

“Bana bir şey olmaz demekle olmuyor”

Hayri Meriç isimli vatandaş yaptığı açıklamada, “İnsanlarımızın korona virüse dikkat etmediği herkesin sorunu bu oluyor zaten. Korona virüs denen olay, bana bir şey olmaz demekle olmuyor. Herkesin kendini muhafaza etmesi gerekir. Sosyal mesafesini her şeyini ayarlaması gerekiyor. Sigara içme diyorlar millet içiyor. Resmi kurumda ne belediyede ne de poliste kabahat var. İnsanlarda kabahat var. Herkes birbirinden sorumludur. Birbirimizi sevelim, sayalım ve mesafemizi koruyalım” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1