VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, CUMHURİYET GAZETESİ'NİN HABERİNİ YALANLADI

Son dakika haberler - Cumhuriyet Gazetesi’nin; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef alan haberi yalan! Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü: 'Haberde öne sürüldüğü gibi bahse konu arazide yasa dışı bir yapılaşmanın söz konusu o

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, CUMHURİYET GAZETESİ'NİN HABERİNİ YALANLADI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü:
"Haberde öne sürüldüğü gibi bahse konu arazide yasa dışı bir yapılaşmanın söz konusu olmadığını da belirtmek isteriz."

"Konunun tarafı olduğumuz halde Kurumumuza konuyla ilgili bir soru yöneltilmemiş, haber oluşturulurken gerçekle bağdaşmayan iddialara yer verilmiştir"

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında, Cumhuriyet Gazetesi'nin yalan haber nedeniyle hukuki yollara başvuru başvuracağı bildirildi.Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü; Cumhuriyet Gazetesi'nin; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi'nde bulunan Kuzguncuk'ta kiraladığı araziye kaçak yapılar yaptırdığına yönelik haberinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.


"YASA DIŞI BİR YAPILAŞMANIN SÖZ KONUSU DEĞİL"
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında; Cumhuriyet Gazetesi'nin haberinde gerçeklere bağdaşmayan iddialara yer verildiği belirtilerek, "Haberde öne sürüldüğü gibi bahse konu arazide yasa dışı bir yapılaşmanın söz konusu olmadığını da belirtmek isteriz. Konunun tarafı olduğumuz halde Kurumumuza konuyla ilgili bir soru yöneltilmemiş, haber oluşturulurken gerçekle bağdaşmayan iddialara yer verilmiştir" denildi
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında, Cumhuriyet Gazetesi'nin yalan haber nedeniyle hukuki yollara başvuru başvuracağı bildirildi.

İŞTE O AÇIKLAMA
Vakıflar Genel Müdürlüğü; sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki kurumsal hesabından açıklamada bulundu. Açıklamada; Cumhuriyet Gazetesinde yayımlanan ve elektronik tabanlı bazı haber portallarında da görülen, "Boğaz'da kaçak var" başlıklı habere ilişkin kamuoyuna açıklamada bulunduğu bildirildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1