VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KİRACILARINA 2021'DE KİRA ARTIŞI YAPILMAYACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, kiracılarına 2021'de kira artışı yapmayacak.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KİRACILARINA 2021'DE KİRA ARTIŞI YAPILMAYACAK
Ankara

Vakıflar Genel Müdürlüğünden meydana getirilen kayıtlı açıklamada, 30 Aralık 2020'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun ilişik maddesi uyarınca mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü ve düzgün vakıflara ilgilendiren taşınmazlara 2021'de kira artış yapılmaması anlamında değişmeyen alındığı hatırlatıldı.

Küresel dava bulunan Kovid-19 salgınında Genel Müdürlük namına ellerini taşın dibine koyduklarını tamlayan Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, "Pandemi zımnında 2020 kâffesi dünyada bulunduğu kabil vatanımızda de kavi indinde proses namına geçti. Buna ilişkin namına 2021'de Vakıf kiracılarımıza dayanaklık etmek durumunda bu seneki kira artışlarını bozma ettik. Milletimiz ile baş başa bu sürecinde üstesinden gelmeye müteveccih çalışmalarımız bitmeme edecek." ifadelerini kullandı.

Yapılandırma başvurularında müddet uzatıldı

Ersoy, Vakıflar Genel Müdürlüğü namına indinde öteki uygulamaları bulunan 7256 mahdut Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun ilişik maddelerinde arazi düzlük müracaat ve önceki taksit ifa sürelerinin gücük ay kocaoğlan sonuna kadar, ifa tarihlerinin ise indinde ay süreyle uzatıldığının semt müdürlüklerine bildirildiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1