VAN'DA 11 BİN 700 KEYİF ÇALIŞANINA KOVİD-19 AŞISI UYGULANACAK

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bilmez, şehirde 11 bin 700 keyif çalışanına uygulanacak acemi yüz koronavirüs (Kovid-19) aşısının geldiğini bildirdi.

VAN'DA 11 BİN 700 KEYİF ÇALIŞANINA KOVİD-19 AŞISI UYGULANACAK
Van


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini artı ortamlarRAKAMLARLA: Ülke dünya koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesini görüşme fail Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, gazetecilere icra ettiği açıklamada, salgınla mücadelede ehemmiyetli açıklık kıvrım edildiğini söyledi.

Kovid-19 aşısının kente geldiğini ve tehlikesiz odalarda korunum edildiğini aktaran Bilmez, ilkah düşüncesince muktezi hazırlıkların yapıldığını anlatım etti.

İlk evrede afiyet mensuplarının aşılanacağını özetleyen Bilmez, "İlimizde kamuda, üniversitede ve hususi sektörde etkin 11 bin 700 afiyet personeli mevcut. Onların aşılanması düşüncesince hastanelerde personel sayısına layıkıyla 90 aşı odası hazırlandı. Aşı emek harcaması sabahleyin vakit 8:30'da başlamış olacak vakit 24:00'e derece bitmeme edecek." dedi.

"Salgınla mücadelede en dobra illerden biriyiz"

Bilmez, aşı emekleri düşüncesince 180 bacı ve 35 hekimin görevlendirildiği bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

"Aşı yapılabileceği anlamında Sağlık Bakanlığından yönerge dirimsel gelmez aşı çalışmalarına başlayacağız. Hem merkezde tıpkı zamanda ilçelerde etraflı hazırlıklar tamamlandı. Salgınla mücadelede en dobra illerden biriyiz. Sağlık çalışanlarımızla alım çalım duyuyoruz. Aşılama emekleri sonra da en dobra illerden birisi olacağız. Alınan tedbirlere bitmeme etmemiz lazım. Maske, açıklık ve hıfzıssıhha dair bire bir hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Hastanelerdeki doluluk payı iyice düştü. Vatandaşlarımız da bu süreçte iyice duygun davrandı. Öğretmen ve mortocu arkadaşlarımız da bu süreçte fahri toprak aldı."

Vali Bilmez'e, Sağlık İl Müdürü Mahmut Sünnetçioğlu ve şifahane başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik zevcelik etti.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1