VAN GÖLÜ'NÜN BİR TANE GÜZELLİKTEKİ KOYLARI GÖRSEL ZİYAFET SUNUYOR

Türkiye'nin en şişman tuzlu ve sodalı gölü olma durumuna cemaat Van Gölü'nün koyları, kışın da ayrı birlikte güzelliğe bürünüyor.

VAN GÖLÜ'NÜN BİR TANE GÜZELLİKTEKİ KOYLARI GÖRSEL ZİYAFET SUNUYOR
Bitlis
.w3-content { max-width: 100%; margin: auto;} .w3-tooltip, .w3-display-container {position: relative;} .w3-black, .w3-hover-black:hover { color: #fff!important; background-color: #000!important;} .w3-display-left { position: absolute; top: 50%; left: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(-0%,-50%);} .w3-display-right { position: absolute; top: 50%; right: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(0%,-50%);} .w3-btn, .w3-button {-webkit-touch-callout: none;-webkit-user-select: none; -khtml-user-select: none;-moz-user-select: none; -ms-user-select: none;user-select: none;} .w3-btn, .w3-button {border: none;display: inline-block;outline: 0;padding: 8px 16px;vertical-align: middle;overflow: hidden;text-decoration: none;color: inherit;background-color: inherit;text-align: center;cursor: pointer;white-space: nowrap;}Van Gölü'nün ortak tane güzellikteki koyları görsel ziyafet sunuyor Türkiye'nin en şişman tuzlu ve sodalı gölü olma durumuna cemaat Van Gölü'nün koyları, kışın da ayrı ortak güzelliğe bürünüyor. Türkiye'nin ehemmiyetli destinasyonlarından bulunan ve kar yağışının arkası esna etrafı ak pak örtüyle kaplanan Van Gölü'nün kıyıları, seyrine bıkılmayan manzaralar oluşturdu. ( Ahmet Okur - Anadolu Ajansı )

Türkiye'nin ehemmiyetli destinasyonlarından bulunan ve rahim arkası esna etrafı ak pak örtüyle kaplanan Van Gölü'nün kıyıları, seyrine bıkılmayan manzaralar oluşturdu.

Van Gölü koyları, kışın da ortak tane güzellikteki manzarası, arı sili ve gömgök suyu ile ziyaretçilerinin birlikte rastgele sene baş döndürücü sayıda fotoğraf sanatçısını da ağırlıyor.

Fotoğraf sanatçılarından İsmail Araboğa, AA muhabirine, Türkiye'nin en şişman sodalı ve tuzlu gölü bulunan Van Gölü'nün rastgele zaman ayrı ortak güzelliğe büründüğünü belirtti.

Fotoğraf sanatçıları kendisine Van Gölü'nü keşfetmeye çıktıklarını özetleyen Araboğa, şunları kaydetti:

"Van Gölü'nün ilkin keşfedilmeyi muntazır birbirinden dobra koyları bulunmaktadır. Pandemi nedeniyle hafta sonları kurallara uyarak hariç çıkmıyoruz. Hafta içi ise muhtemelen saatlerde vesile buldukça koylara gelip ruhsal gerilim atıyoruz. Özellikle fotoğraf itibarıyla baş döndürücü dobra bölgeleri mevcut. İnşaat sektörüyle uğraşıyorum. Kardan çevre şantiyeler kapatıldı. Ben de kışın fotoğraf çekerek bu süreyi değerlendiriyorum. İlimizin dobra ve adsız sansız yerlerini çekerek tanıtmaya çalışıyoruz. Bitlis'te Nemrut Krater, Nazik ve Aygır gölleri kabilinden birbirinden dobra sulak alanlarımız var."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1