VİYANA SALDIRISINDA YARALI POLİSİ KURTARAN GENÇLER O GÜNÜ ANLATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın külliyede kabul ettiği Viyana'daki terör saldırısında yaralıları kurtaran Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen başından geçenleri anlattı.

VİYANA SALDIRISINDA YARALI POLİSİ KURTARAN GENÇLER O GÜNÜ ANLATTI
Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen terör saldırısında bir polis memurunun ve yaralı vatandaşların hayatını kurtararak gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kahraman gençleri kabul etti. Görüşmenin ardından Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen yaşadıklarını İhlas Haber Ajansı mikrofonlarına anlattı.

“Silah sesleri yükseldi. Ben film çeviriyorlar sandım”

Avusturya'da yaşanan terör saldırısını anlatan Mikail Özen, “O terör saldırısı esnasında biz de olay mahallindeydik. Arkadaşım Recep Tayyip Gültekin ile kahve içmeye gitmiştik. Arabayı park ettiğimiz esnada silah sesleri yükseldi. Ben film çeviriyorlar sandım. Herkes o tarafa bakıyordu. Kalabalık aşağı doğru koşmaya başladı. O esnada Recep Tayyip arabadan atladı. Yaralı bir genç kızı gördü. Onu yerden kaldırıp sırtlandı. Bir barın içine bırakıp kapıyı üstüne çekti” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 03:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1