YAŞLI KADININ YARDIMINA BU KEZ SAĞLIK EKİPLERİ YETİŞTİ

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, ışıldak sobanın yerinden sökülen boruları zımnında odanın dumanla dolmasından etkilenen buğulanmış kadının yardımına, sağlık ekipleri yetişti.

YAŞLI KADININ YARDIMINA BU KEZ SAĞLIK EKİPLERİ YETİŞTİ

Edinilen bilgiye göre, Hacıarmağan Mahallesi'nde müşterek ikamette soba patlaması bulunduğu anlamında tahsil edilen bilgiler için harekete güzeşte sağlık ve manşet ekipleri maruz adrese gitti. Ekipler evde yaşanmış olan olayın direk patlaması değil, sobanın parlaması bulunduğunu belirleme etti. Soba parlaması kararı borularının yerinden sökülerek yere düştüğü, odanın is ve koyu dumanla kaplandığını ayırt fail sağlık ekipleri, evde yegâne başına canlı ve dumandan etkilendiği muhtemelen 80 yaşındaki Ayşe Kıvrak'a evvela müdahaleyi yaptı.

Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan bilinci bariz haldeki Kıvrak, aceleci servise teskere ile alınırken de sağlık ekiplerine, "Ömrünüz aşırı olsun. Allah razı olsun" laflarıyla afsun etti. Kıvrak'ın sağlık durumunun dobra bulunduğu öğrenildi.Dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılan Kıvrak'ın elan evvela de muhat kalmış bulunduğu evinin balkonundan kendisini kurtaran itfaiye aracı aracı ve manşet ekiplerine "Etli nan yiyin, çikolata alın" laflarıyla özgülemek istediği parayla gündeme gelmişti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1