YEMENLİ MÜLTECİLER TÜRKİYE'YE MİNNETTAR

İDDEF, iç savaşla birlikte dünyanın en büyük insanlık krizlerinden birinin yaşandığı Yemen'deki acil yardım çalışmalarına aralıksız devam ederken, 500 aileye daha gıda yardımında bulundu.

YEMENLİ MÜLTECİLER TÜRKİYE'YE MİNNETTAR

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) iç savaşla birlikte dünyanın en büyük insani krizinin yaşandığı Yemen'e yönelik başlattığı acil yardım kampanyasını 2018'den bu yana sürdürüyor. Federasyon, bu kapsamda hayırseverlerin desteğiyle savaşın neden olduğu zorluklarla göç etmek zorunda kalan 3 milyonu aşkın insanın yaşadığı Marib'deki mültecileri yalnız bırakmadı.

İDDEF'ten yapılan açıklamada, “Yemen'de 6 yıldır devam eden iç savaşta binlerce mazlum sivil hayatını kaybederken milyonlarca insan ise açlık ve yoksullukla mücadele ediyor. Ülkede başlayan iç savaşla birlikte insani yardım çalışmaları için harekete geçmemizin yanında, özellikle 2018 yılında Yemenli kardeşlerimiz için‘Yemen'e Acil Yardım' projesini başlattık ve yardımlarımızı istikrarlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Her geçen gün insanlık dramının içler acısı hale geldiği, çetin kış şartlarına hazırlanan ve soğuk kış günleriyle mücadele etmeye başlayan Yemen'deki kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz, Yemen'de iç savaş nedeniyle yerinden yurdundan olmuş kardeşlerimizin yaşam mücadelesi verdiği Marib bölgesindeki mülteci kampını ziyaret etti. 500 ihtiyaç sahibi aileye içerisinde temel yaşam malzemelerinin bulunduğu pirinç, sıvı yağ, un ve şekerden oluşan gıda yardımını teslim etti. Hayırseverlerimizin desteğiyle yorgun gönüllerin tesellisi, hüzünlü yüzlerin tebessümü olmaya çalıştık. Kışı endişeyle bekleyen minik gözlerle buluştuk, bir nebze de olsa yüzlerindeki tebessüm olmaya çalıştık” denildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1