YEŞİLIRMAK’TA BOYU KADAR BALIĞI BÖYLE YAKALADI

Amasya'da nemli ortak eş Yeşilırmak'ta boyu kadar büyüklükte balık yakaladı. Adamın dev neşriyat balığını belirlemek düşüncesince yamyaş bulunduğu o anlamış olur çevredeki yurttaşlar kabilinden cep telefonuyla görüntülendi.

YEŞİLIRMAK’TA BOYU KADAR BALIĞI BÖYLE YAKALADI

Olağanüstü kuraklığın tesirindeki şehirde yağışların olmaması kararı su ve müvellidülhumuza düzeyinin adeta koyu icra ettiği Yeşilırmak'ta canlılar da bu halden etkilendi. Bazı alanlarda balık ölümleri görüldü. Kıyıdaki aktif balıklar oltalarla ve dereye giren yurttaşlar çeşidinden avlandı.

55 Evler Mahallesi Ataşehir mevkisinde nehrin kıyısında dev neşriyat balığını görüp suya giren buğulu eş geçmiş elindeki stoper aletle beş altı vuruş vurdu. Sonra sırsıklam bulunmasına karşın strateji etmiş olduğu balığı derinlemesine düşkü kararı yakaladı. Nefes nefese kalması hakkında birlikte müddet dinlenmesinin peşi sıra solungaçlarından yakalayıp kıyıya çıkardı. O anlamış olur çevredekiler çeşidinden el telefonu kameralarıyla her an kaydedildi. Bazı yurttaşlar "Helal olsun dayı" niteleyerek alkışladı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1