YILIN ÖNCEKİ KABİN TOPLANTISI ERTE YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, Kovid-19 tedbirlerinin sonuçları, dünkü tedbirlerin gündeme gelip gelmeyeceği, domestik aşılama emekleri ve aşılama takviminin ele katılması bekleniyor.

YILIN ÖNCEKİ KABİN TOPLANTISI ERTE YAPILACAK
Ankara

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Yılın önce kabin toplantısında, Kovid-19'la mücadelede tahsil edilen tedbirlerin sonuçları, evcil aşılama emekleri ve aşılama takvimi özellikle peyda etmek kıl payı yurt gündemindeki ayrışık konuların ele alınacağı kestirim ediliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın banak yapması planlanan toplantıda, olay rakamlarındaki tempo ile toy tedbirlerin alınıp alınmayacağı, bulunan tedbirlerin ne vakte denli uygulanmaya bitmeme edileceği kabilinden konuların da gündeme gelmesi bekleniyor.

İthal aşıya bağlı tetkik süreci, ilkah yöntemi ile uygulamanın ne yürütüleceği ve aşılama takip edeni kabilinden konuların toplantının ehemmiyetli ruzname maddeleri ortada toprak alacağı öngörülüyor. Toplantıda, evcil aşılama çalışmalarının da masaya yatırılarak, gelinen etabın değerlendirileceği kestirim ediliyor.

Görüşülecek mevzular ortada başkaca asayiş ve aut politikaya bağlı akıbet gelişmelerin bulunması bekleniyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1