YTB'NİN '2021 TÜRKİYE BURSLARI'NA MÜRACAATLAR ERTE BAŞLIYOR

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının dünyanın ciharıyek yanından arsıulusal öğrencilere Türkiye'de faziletli tahsil olanağı sunan "Türkiye Bursları" programının 2021 yılı başvuruları erte başlıyor.

YTB'NİN '2021 TÜRKİYE BURSLARI'NA MÜRACAATLAR ERTE BAŞLIYOR
Ankara

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığından (YTB) meydana getirilen yazılmış açıklamaya göre, Başkanlığın koordinasyonda planlı ve Türkiye'nin arsıulusal yüksek tahsil burs markası bulunan Türkiye Bursları, arsıulusal mektepli hareketliliğindeki yerini rastgele sabık devir pekiştiriliyor.

Dünyanın halis muhlis ülkelerine açıkça bulunan Türkiye Bursları 2021 yılı başvuruları, 10 Ocak-20 Şubat'ta alınacak. Başvurular, lisans, erdemli lisans ve doktora düzeyinde terbiye kabul etmek talip adaylara açıkça olacak. Yüzlerce ülkeden öğrencilere Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinin kapılarını açan burslara, "www.turkiyeburslari.gov.tr" adresinden başvurulabilecek.

Dünyanın en şümullü burs programı

Türkiye Bursları, darülfünun departman yerleştirmesi, maaş burs, darülfünun harcı, afiyet sigortası, yurt, barınma, parasız mesleksel ve yüksekokul programlar ve gidiş-dönüş tayyare bileti olanaklarıyla dünyanın en şümullü burs programı namına öne çıkıyor. Türkiye Burslarına 2020'de 172 ülkeden tahsil edilen 156 bin başvuru, Türkiye'nin arsıulusal eğitimde çekicilik merkezi durumuna geldiğine ayraç ediyor.

Sunduğu bilim ve deneme zenginliğinin beraberinde Türkiye Bursları, dünyanın ciharıyek yanından arsıulusal öğrencilere ülkenin en elit üniversitelerinde burslu terbiye olanağı sağlıyor. Türkiye Bursları, devletler arasındaki iş birliğini ve toplumlar arası kuma anlayışı güçlendirmeye kendini adamış geleceğin liderlerinden hissedar ağ kurmayı hedefliyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1