Kedi Kumu - Kedi Kumu Tavsiyesi

Kedi Kumu, evlerde ya da diğer iç mekânlarda yaşayan kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını hijyenik olarak ve yeterli ölçüde giderebilmelerini sağlayan ürünlerdir. Dolayısıyla kedi sahipleri, onlarla beraber yaşayan insanlar ve onları ziyaret eden tanıdıkları açısından çok önemli malzemeler olarak değerlendirilebilir.

Kedi Kumu - Kedi Kumu Tavsiyesi

Kedi Kumu Tavsiyesi

Kedi Kumu, evlerde ya da diğer iç mekânlarda yaşayan kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını hijyenik olarak ve yeterli ölçüde giderebilmelerini sağlayan ürünlerdir. Dolayısıyla kedi sahipleri, onlarla beraber yaşayan insanlar ve onları ziyaret eden tanıdıkları açısından çok önemli malzemeler olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle de kedi kumu temin etmeden önce konuda araştırma yapmak ve en uygun olan ürünü tespit etmek yerinde olacaktır.

Kedi kumu imalatı için en uygun materyaller doğal mineraller olarak gösterilebilir. Bunun nedeni ise doğal olmayan şekilde imal edilen kedi kumlarının kimyasal maddeler içerebilmesidir. Kediler kendi temizliklerini patilerini yalayarak yaptıkları için bu tip kimyasal maddeler barındıran kedi kumunu kullanmaları hem kendi sağlıkları hem de etraflarındaki insanların sağlıkları için zararlı olabilir. Bu nedenle doğal mineraller yani Bentonit, Sepiolite ve Diatomit gibi madenler kullanılarak üretilmiş olan kedi kumları en uygun kedi kumları olarak gösterilebilir.

Tabi bu madenler ya da mineraller kullanılarak üretilen kedi kumları da farklı özelliklere sahip olabilir. Örneğin topaklanma özelliğine sahip olan kedi kumları hem hijyenik açıdan hem de kullanım kolaylığı ve maliyet açısından en uygun kedi kumları olarak gösterilebilir. Bunun nedeni ise yüksek sıvı emme özelliği sayesinde idrarı emen toprağın topaklanması ve kartopu benzeri sert bir hal almasıdır. Böylece kedi kumunun kalan kısmı temiz olarak kalır, koku kontrolü büyük ölçüde sağlanmış olur. Kedi kumunda her gün ya da iki günde bir yapılan temizlik sayesinde de bu topaklanmalar ve toprakla kaplanmış olan dışkı atıkları alınarak toprağın daha uzun bir süre ve temiz olarak kullanılması sağlanmış olur. Dolayısıyla hem hijyenik açıdan en yüksek performans elde edilir hem de kullanım kolaylığı, süresi (ve dolayısıyla maliyet) açısından en iyi performans sağlanmış olur. Kısacası sepiolite ya da diatomit gibi topaklanma özelliğine sahip olmayan madenler ile üretilen kedi kumları değil de bentonitle üretilmiş ve topaklanma özelliğine sahip olan kedi kumunun kullanılması doğru olacaktır. Bu konudaki daha ayrıntılı bilgileri vancatburada kedi kumu sayfasında bulabilirsiniz.

Aynı sitede farklı özelliklere sahip olan kedi kumu çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Yani sade kedi kumu, kokulu kedi kumu, parfümlü kedi kumu, clinic kedi kumu alt kategorilere ayrılmış olan kedi kumu çeşitlerini incelemeniz mümkün olacaktır. Benim hangi kedi kumunu kullandığımı merak eden olursa, sayfasını ziyaret etmesini önerebilirim. Ama sitede yer alan tüm kedi kumları performans ve fiyat açısından beklentilerinizi karşılayacak ürünlerdir denilebilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 02:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul