İlk moda köşe yazarlığı günümden ‘Merhaba!’

Yaz tatiline az kala bu köşeye başlamış olmaktan dolayı çok mutluyum.

Bütün enerjimi sizinle paylaşacağım. İnşaat mühendisiyim. Evet evet doğru. Mesleğimi ve mesleğimin saygınlığını çok seviyorum.

Ancak yıllarca içimde ruhumu kemiren o bitmek tükenmek bilmeyen cümle ‘Nezaman başlıyoruz?’ Sahi ne zaman başlanır? Hayallerimdi konuşan. Yıllarca geri planda kalmış yapılacak önceliklerin bitmeyişini seyreden. Ben de üzülüyordum orada öyle boynu bükük unutulmuş hissetmesine. Ama doğru zaman hiç gelmemişti.

Bir gün yapayalnızım evde otururken, zaman durdu, sesler kesildi, bambaşka bir gezegene yollandım, asla bilmediğim. Koskoca bir boşluk. O an bütün önceliklerim yer değiştirdi. İlk sıraya hayallerim yerleşiverdi. Anladım ki zamanı gelmiş. Kendime geldiğimde hemen araştırmaya başladım.

Nereden başlayabilirdim. Bir çok denemem başarısız ve olumsuz geri döndü. Çok yorucu bir süreçten geçtim. Detayları başka bir yazımda sizinle paylaşacağım. Maddi manevi bana külfeti çok oldu. İnsanlar inanmadı, en yakınımdakiler dahil! Hiç inandırmaya çalışmadım. Çünkü uğraşacak işlerim ve peşinden koştuğum hayallerim vardı. Uzun bir süre kendimi yalnız başıma bir mücadelenin ortasında buldum. En yorulduğumu hissettiğim anda ‘Her şey çok güzel olacak’ dedim kendime. Bence bu cümleyi gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorsan her şey çok güzel olacaktır.


Kurulumunu yeni tamamladığım YS YELIZSENGUL ve YOUANDSOUL markaları için tasarımlarım çok beğenildi. Eleştirenler, çekiştirenler, başarılarımın devamını dileyenler oldu.
Herkese buradan selam olsun. 

http://www.yelizsengul.com

YORUM EKLE

banner16

banner1