İzmirde Öğretmene Öğrencilerden Büyük Destek

İzmir'in Çiğli ilçesindeki Ahmed Adnan Saygun Mesleki ve Teknik Lisesi'nde görev yapan tarih öğretmeni Gökhan Örs yazdığı yüzden fazla bestesiyle giderek ünlendi.

İzmirde Öğretmene Öğrencilerden Büyük Destek

Kendi bestesi olan 'Aşkın mevsimi olmaz ki' isimli parçayı şarkıcı Ferhat Göçer'in ardından yeniden söyleyerek dijital ortamda piyasaya süren Örs'e en büyük destek öğrencilerinden geldi. Öğrenciler, öğretmenlerinin ünlü bestesini hep bir ağızdan seslendirerek o anları kayda aldı.

Çiğli Ahmed Adnan Saygun Mesleki ve Teknik Lisesi tarih öğretmeni Gökhan Örs'ün (49) bestelerinden bazıları ünlü şarkıcılar tarafından seslendirildi. Şarkıcı Edip Akbayram'ın 'Yandım yandım' ve 'Sensizliğe yol aldım' adlı iki bestesini seslendirmesinin ardından şarkıcı Ferhat Göçer'in de 'Aşkın mevsimi olmaz ki' bestesini söylemesiyle, tarih öğretmeninin hayatı da farklılaştı. 'Aşkın mevsimi olmaz ki' şarkısını, Ferhat Göçer'in ardından yeniden seslendiren Örs, şarkıyı dijital ortamda piyasaya sürdü. Tarih öğretmenine en büyük destek ise öğrencilerinden geldi. Sosyal medya hesaplarında öğretmenlerinin şarkısını paylaşan öğrenciler, organize olarak okul bahçesinde öğretmenlerine sürpriz hazırladı. 'Aşkın mevsimi olmaz ki' şarkısını hep bir ağızdan seslendiren öğrenciler, o anları kayda aldı. Çocukların bu yaptıklarının şarkıyı seslendirmekten öte hayallerinin peşinden giden bir öğretmeni örnek alması anlamına geldiğini söyleyen Örs, Bu durum, hayallerin peşinde ne olursa olsun yürümeleri gerektikleri konusunda onlar üzerinde bir dinamizm yarattı. Çocukların artık kahramanları ya da idolleri, biz öğretmenler olamıyoruz maalesef. Daha çok oynadıkları oyunlardaki şiddet içerikli karakterler kahramanları oluyor. Dolayısıyla çocukların bu yaptıkları, samimiyetin, iyiliğin bayraklarını insanlığın surlarına dikmek gibi bir anlam teşkil ediyor benim için dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul