alexa

KESOB’UN 15 Temmuz darbe girişimi açıklaması

Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek, hani darbe girişiminin yıl dönümünde basın açıklaması yaptı.KESOB Başkanı Ömer Sevengül, Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletin serbest...

KESOB’UN 15 Temmuz darbe girişimi açıklaması

Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) yönetim kurulu üyeleri bir araya gelerek, hani darbe girişiminin yıl dönümünde basın açıklaması yaptı.

KESOB Başkanı Ömer Sevengül, Devletinin birlik ve beraberliğini ve milletin serbest iradesi ile seçilmiş Cumhuriyet Hükümetini ve demokratik rejimim açıkça tehdit eden, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe ve devletimizi işgal girişimini, 15 Temmuz’un yıl dönümünde yeniden en kuvvetli bir biçimde bir defa daha kınadıklarını söyledi.

Sevengül, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer aldığını ifade ederek, “Esnaflarımız aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte ülkemizin dörtte birini temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, nereden ve kimden gelirse gelsin, darbelere karşı dimdik ayakta olmuş ve ayakta olmaya devam edecektir. Hiçbir zaman Cumhuriyet ve rejim düşmanlarına bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsat ve imkanı tanınmayacaktır.Dün olduğu gibi bugün ve her zaman Milletimiz; ülkesine ve Devletine canı pahasına sahip çıkacaktır. Milletimizin asil iradesine dayanan demokrasimizi sahiplenme, yaşatma ve geliştirme noktasında; esnaf ve sanatkarlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile devletimizin, milletimizin ve meşru Cumhuriyet Hükümetimizin yanında yer alacaktır. 15 Temmuz 2016 ‘da yüce milletimizi ve devletimize acımasızca saldıran kirli ve sapık eller kırılmış ve tüm dünyaya milli iradeye sahip çıkma azim ve kararlılığımız ülke olarak gösterilmiştir.Darbe girişimi takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirmiştir. Elbette ve tabiatıyla ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilenmiştir. Şükürler olsun ki, milletimizin azmi ve kararlılığı sayesinde kısa bir süre içerisinde bu olumsuzluklar ve badireler atlatılmıştır. Hükümetimiz tarafından alınan önlem ve yapılan reform niteliğinde çalışmalar ile ülkemiz hızla toparlanmıştır. İstihdam, ihracat ve büyüme yönlerinden ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır” dedi.

FETÖ ve diğer Terör örgütlerine fiilen destek olanlar, bu örgütlerin mensupları, örgütle ilişkisi, alakası ve iltisakı bulunanlar, bağımsız Türk Yargısı önünde bir bir hesap vermeye başladıklarını ifade eden Sevengül, “ Daha güçlü bir Türkiye ve Devlet yapısı için, kamu kurum kuruluşlarımızdan bunların yandaşları temizlenmiştir.Dimdik ayakta durabilmek, milletimizi ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkarabilmek için rehavete kapılmadan çalışmalıyız ve hedeflerimize ulaşmak için birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek gayret ve çaba göstermeliyiz.Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın cesaretli ve kararlı duruşu ile altın harflerle şanlı tarihimize yazdığımız bu destanın yıl dönümünde, kanlarını bu topraklara dökerek şehitlik mertebesine erişen 249 şehidimize Allah’tan gani gani rahmet, 2 bin 301 gazimize de yeniden acil şifalar ve iyilikler temenni ediyoruz”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı