Marmara Buz Sporları Kulübü Destek Bekliyor

Marmara Buz Sporları Kulübü Derneği Başkanı Murat Yarımbaş “ Buz Sporları Derneğini 2016 yılında Dilovası gençlerini spora yönlendirip kötü alışkanlıklardan kurtarmak amacıyla kurdum. Ne yazık ki Dilovası bu konularda çok geriden seyrediyor. 

Marmara Buz Sporları Kulübü Destek Bekliyor

Aslında Dilovamız diğer bir çok ilçeye nazaran çok daha güvenli ve insan muhabbetinin güzel olduğu bir ilçedir. Ama adı olumsuz anılmış ve böyle anılmaya devam ediyor. 1986 yılından bu yana Dilovası'nda yaşayan biri olarak Dilovası'na karşı sorumluluğumu yerine getirmek için ve bu kötü algıyı değiştirmek için elimizi taşın altına koyup kulübümüzü kurdum. Derneğimizi kurarken Dilovası adına kurmak istedim ama daha kapsamlı olması için Marmara Dilovası Buz Sporları Kulübü Derneği olarak kurdum. Benim bir sporcu geçmişim yok. 

Ailemle bir alışveriş merkezine gitmiştik. Oğlum Yusuf'u buz patenine götürmüştüm. Yusuf, buzda kaymayı çok sevdi. O günkü görüntü, Yusuf'un neşe ile kayması, bana çocukken memleketim Trabzon'da naylon leğenlerle karda kaydığım anılarımı hatırlattı. Yusuf'u kayarken izlediğimde geçmiş zamana gidip çocuklaştım. Kar kokusu, soğuk hava ve arkadaşlarımla kaymanın çocukça heyecanını o an tekrar hissettim, geçmişi tekrar yaşadım. 

Her insan geçmişini anımsarken duygulanır. Ben de çok duygulanmıştım. Daha sonra Yusuf'u tekrar buz patenine götürdüm yeteneğini farkedince de onun da kararını alarak puz patenine yönlendirdik, o zaman daha 5 yaşındaydı. Üzülerek ve yönetimlerimize kırgın olarak faliyetlerimizi yürütüyorum. Çünkü oğlum Yusuf Yarımbaş kulübümüzün Dilovası'ndan olan tek sporcusudur. 

Diğer sporcularımızın tümü diğer ilçelerdendir. Dilovası'nda buz patenine meraklı onca çocuk ve genç var. Fakat aileler bu yorucu ve masraflı sporla uğraşmıyorlar. Eger yöneticilerimiz çocuklarımıza destek sunarsa sanayicide bu konuda destek sağlayacaktır. Dilovası'nda İlçe Gençlik Spor Müdürü Murat Babaoğlu, sporla ve gençlerle uğraşan, güzel emek sarf eden bir yöneticimizdir kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. 

Dilovası'nda geçmiş dönem belediye yönetimleri spora kayda değer bir hizmet katmadılar. Yusuf Yarımbaş, bir çok dereceye girmiş ve madalya almış bir sporcudur. Maalesef bu spor Dilovası'ndan hakettiği desteği bulmadı. Antreman için hergün Derince'ye gidiyor. Antremanlar zaten çok yorucu. Üstüne bir de toplu taşıma araçlarında ayakta seyahat etme eklenince çok yorucu oluyor. 

Mesela Dilovası Belediyesi Sporcular için bir servis çıkarabilir. Buz pateni zahmetli ve maddiyat gerektiren bir spordur. Sporda giyilen kıyafet ve patenler yurt dışında üretilen pahalı malzemelerdir. Eşim Hatice Hanımla, oğlumuz Yusuf için çok emek harcadık. 

İnsanlar buz patenini tanımıyor ve bu zahmetli iş ile uğraşmıyor. Neden Dilovası'nda buz pateni yapılmasın ve neden Türkiye'nin her yerinden insanlar Dilovası'na yarışmaya gelmesin. Yine üzülerek dile getiriyorum çocuklarımızın çoğu uyuşturucu, sigara ve kötü alışkanlıkların batağında. Sporun, insanları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma güçü vardır. Bu hem ilçemizin gelişimi hem de çocuklarımızın geleceği için “Altın Fırsattır.” Yeni başkanımız sayın Hamza Şayir'in güzel şeyler yapacağını umuyorum.”dedi. 

Haber MEYSUN GÜL Dilovası/ Kocaeli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul