Köpeği Şanslı için evini satıp, kiraya çıktı

Konya'da Safiye Gürsel'in (74) yaklaşık 4,5 yıldır beslediği 'Şanslı' adlı köpeği için, apartman sakinlerinin dava açması üzerine 1'inci Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından verilen 'tahliye' kararını, Bölge Adliye Mahkemesi onadı.

Kararın ardından evini satan Safiye Gürsel, köpeğiyle birlikte kiraya çıktı.

70 yaşından sonra ev sahibi olduğunu belirten Gürsel, 'Şanslı'yı orada istemediler. Bende onu bir yere göndereceğime, kendi evimi bırakıp onunla birlikte kiralık bir eve taşındım. O benim çocuğum gibi. Ben onu nasıl gönderirim dedi.Safiye Gürsel ve eşi, 2 yıl önce Selçuklu ilçesi Kılıçarslan Mahallesi'ndeki siteden ev satın alıp taşındı. Bir süre sonra site sakinleri, 1 çocuk annesi Gürsel'in yaklaşık 4,5 yıl önce sahiplendiği Golden Retriever cinsi 'Şanslı' adını verdiği köpeğinden rahatsız olduklarını bildirdi.

Komşular site protokolünü gerekçe gösterip, Safiye Gürsel'in evde köpek besleyemeyeceğini belirterek dava açtı. 1'inci Sulh Hukuk Mahkemesi geçen 13 Eylül'de, köpeğin evden tahliye edilmesi yönünde karar aldı. Gürsel karara itirazda bulundu. İtirazı görüşen bir üst mahkeme Bölge Adliye Mahkemesi geçen 5 Mart'ta yerel mahkemenin kararını onadı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1