‘BAK ÇEKİRGE-SOSYAL MEDYA GÜNLÜKLERİ’ KİTABI OKUYUCUYLA BULUŞTU

Gazeteci -Yazar Cem Sancar, ‘Bak Çekirge-Sosyal Medya Günlükleri’ adlı kitabını yayımladı. Kitabın tanıtım bülteninde, ‘Tek başınalığımı sosyal medyayla tedavi ettim. Facebook sayfamı bir günlük gibi kullandım. İçimi döktüm, şahane insanlarla tanıştım, beyni ış

‘BAK ÇEKİRGE-SOSYAL MEDYA GÜNLÜKLERİ’ KİTABI OKUYUCUYLA BULUŞTU

İşte okuyucuyla buluşan Gazeteci- Yazar Cem Sancar'ın 'Bak Çekirge-Sosyal Medya Günlükleri' adlı kitabının tanıtım bülteninde yer alan bölümler;

Bu kitap sosyal medyada bir günlük, bir tür çalakalem sayıklama. Esip coşuyorum kendi halimce. Bu dünyanın, bu ülkenin 'Ada' adını verdiğim metaforundan ufka bakıyorum. Hayal ve gerçek arasında gidip geliyorum. 'Çekirgeyle Konuşmalar' ter tepelek, torlak bir hakikat arayıcısının iç dökmeleri, dertleşmeleridir.

Muhayyilemden bir 'Çekirge' hayali çıkardım, ona konuştum. Yani kendime, içimdeki talebeye… Paylaşımlarımda ki zor yıllardı hem kendime hem beni okuyanlara vitaminler moraller vermeye çalıştım.

Kısaca o dönem herkesi affetmeye çalıştığım bir vakit oldu. Ama önce kendimi affetmeye çalıştım.

Mâmafih 'Anlamak kurtulmaktır', hafiflemektir…

Küçümen bir Ada'da yıllarca izole bir hayat sürdüm. Ömrümce yaşadığım maceraları heybeme aldım, ertelediğim kitapları okudum, denize, ağaca, insana, çiçeğe baktım, kendi içime aktım, düşündüm. Yazdım, not aldım, odun kırdım, soba yaktım. Tek başınalığımı sosyal medyayla tedavi ettim. Facebook sayfamı bir günlük gibi kullandım. İçimi döktüm, şahane insanlarla tanıştım, beyni ışıklı dostlar edindim. Enteresan bir sosyalleşmeydi, o da geçti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul