Küçüklerden oluşan dev koro

Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri ve müzik öğretmenlerinden oluşan 23 kişilik koro, okulda verdikleri konserlerle büyük ilgi görüyor.Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu müzik öğretmenleri Tuğba Boyunsuz, Behnan Ersoy ve İrem Erenler rehberliğinde...

Küçüklerden oluşan dev koro

Gaziantep Kolej Vakfı öğrencileri ve müzik öğretmenlerinden oluşan 23 kişilik koro, okulda verdikleri konserlerle büyük ilgi görüyor.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu müzik öğretmenleri Tuğba Boyunsuz, Behnan Ersoy ve İrem Erenler rehberliğinde öğrencilerden oluşturulan 23 kişilik koro ve orkestra ekibi, Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında okulun değişik yerlerinde mini konserler veriyor.

Atatürk’ün yaşamı gözler önüne serilen hafta kapsamında konser veren koro, Kurtuluş Savaşının büyük komutanı ve Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün beğendiği parçaları seslendirdi. Okulun farklı mekanlarında konserleri tekrarlayan koro ve orkestra ekibi, öğrenci arkadaşlarının beğenisi ve takdirini kazandı.

GKV Özel Okulları Müzik Öğretmenleri Tuğba Boyunsuz, Behnan Ersoy ve İrem Erenler konuyla ilgili yaptıkları değerlendirmede “Okullarımız bünyesinde kutlanan Atatürk haftası etkinliklerine bizlerde oluşturduğumuz korolarla katkı sağlıyoruz. Koromuz bütün öğrencilerimizi kapsayacak şekilde dizayn edildi ve Orkestramıza metalafon Marakas ve melodika ile eşlik ediyoruz. Cumhuriyet Marşı ve Atatürk Marşını seslendiriyoruz. Hafta boyunca etkinliğimiz bütün öğrencileri kapsayacak şekilde devam edecektir” diye konuştu.

Marşları de seslendiren koronun konserleri ve hafta ile ilgili etkinliklerin devam edeceği açıklandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı