'Beni iç çamaşırımdaki rakamla tanımlamayın'

Son yıllarda moda dünyasında giderek yükselen "bedensel pozitivizm" akımının öncülerinden Ashley Graham, kendisini de tanımlamak için kullanılan "büyük beden" ifadesine karşı çıktı. 

'Beni iç çamaşırımdaki rakamla tanımlamayın'

Avustralya'nın Melbourne kentindeki moda haftasında podyuma çıkan 31 yaşındaki Graham, kıvrımlı kadınların; iç çamaşırlarındaki ya da kıyafetlerindeki, bedenlerini gösteren rakamla tarif edilmelerinin doğru olmadığını belirtti.

The Project adlı TV programına katılan Graham, bu ayrımcılığı özellikle de kadınların yaptığını belirtti. Graham: "Bir kadını neden kıyafet bedeninin numarasıyla "büyük beden" diye tanımlıyoruz ki? Neden sadece adını ya da mesleğini söylemiyoruz ki. Erkekler bunu yapmıyor. Onlar "benim büyük beden arkadaşım" demiyor."

Ashley Graham, hemcinslerine de "Selülitiniz olabilir, kalçanız büyük olabilir, dergi kapaklarındaki kızlar gibi olmak zorunda değilsiniz" diye seslendi.

Genellikle zayıf modellere yer veren Sports Illustrated dergisinin kapak kızı olan Ashley Graham, dünyada bedensel pozitivizmin de öncülerinden.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul