OYUNCU BEKİR AKSOY, EŞİNİN UĞRADIĞI TACİZİ ANLATTI: EŞİM, BENİM DE OLDUĞUM SAHNEDE TACİZ EDİLDİ

Oyuncu Bekir Aksoy'un eşi Nazife Aksoy'un 2019 yılında tiyatro oyunu esnasında taciz eden oyuncu Uğur Arda Aydın, 2,5 sene hapis cezasına çarptırıldı. 2. Sayfa programında konuyla ilgili konuşan Bekir Aksoy, 'Eşim taciz olayından sonra Adli Tıp'ta 50 kişilik bir heyetten rapor a

OYUNCU BEKİR AKSOY, EŞİNİN UĞRADIĞI TACİZİ ANLATTI: EŞİM, BENİM DE OLDUĞUM SAHNEDE TACİZ EDİLDİ

TV8 ekranında yayınlanan 2. Sayfa programının bugünkü konuğu başarılı oyuncu Bekir Aksoy oldu. Mehmet Ali Erbil'in Ece Ronay'a attığı mesajların ifşa olmasıyla ilgili konuşan Aksoy, eşi Nazife Aksoy'un 2019 yılında yaşadığı tacizi ve yargı sürecini anlattı.

"EŞİM BENİM DE OLDUĞUM OYUNUN SAHNESİNDE TACİZE UĞRADI"

Aynı oyunda rol aldığı eşinin perde arkasında meslektaşı tarafından taciz edildiğini söyleyen Bekir Aksoy, yaşananları şöyle anlattı: "Tacize yaşayan eşim ve arkadaşı 2,5 sene bunu magazine taşımadılar. Yargı süreci devam etti. Aynı oyunda oynarken yaşandı bu süreç. O süreçte bazı eksiklikler oldu. Kurumlar bu olayları kendi içlerinde çözmeye çalışıyorlar. Bu olaydan dolayı bir müfettiş araştırması yapıldı ve eylemin gerçekleşmiş olabileceğine dair raporlar hazırlandı. Taciz olayından sonra eşim adli tıpta 50 kişilik bir heyetten rapor aldı. Her seferinde aynı olayı tekrar tekrar birçok kişiye anlattılar. Bu süreçte tacize uğrayan insanların yanında olmak lazım. Zaten insanlar onları yalnızlaştırıyor. İnsanlar sesine çıkaramıyor."

Oyuncu Bekir Aksoy, eşinin uğradığı tacizi anlattı: Eşim, benim de olduğum sahnede taciz edildi

"EŞİM PERDE ARKASINDA TACİZE UĞRADIKTAN SONRA SAHNEYE ÇIKTI"

Taciz olayı oyun oynanırken perde arkasında oldu ve Nazife o halde sahneye çıktı. Karşı tarafın şahitlerinin verdiği ifadelerden gerçek ortaya çıkıyor. Normalde oyunlarda bardağın kırılması bile rapor edilirken bu olay rapor edilmedi. 'Kimse bana bir şey yapamaz' mantığı artık kayboldu. Yapılan bir araştırmaya göre görsel sanatlarda çalışan kadınların yüzde 88'i taciz ve mobingi yaşamış. Sanık 2,5 sene ceza aldı. Birileri aynı şeyi yaşadıysa çıkıp konuşsunlar.

Oyuncu Bekir Aksoy, eşinin uğradığı tacizi anlattı: Eşim, benim de olduğum sahnede taciz edildi Oyuncu Bekir Aksoy, eşinin uğradığı tacizi anlattı: Eşim, benim de olduğum sahnede taciz edildi

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1