USTA SANATÇI GÖNÜL ORBEY HAYATINI KAYBETTİ

Usta tiyatro oyuncusu Gönül Orbey 84 yaşında hayatını kaybetti. Gönül Orbey, Hababam Sınıfı ve Süt Kardeşler'den tanıdığımız usta oyuncu Ergin Orbey'in eşiydi.

USTA SANATÇI GÖNÜL ORBEY HAYATINI KAYBETTİ

"Hababam Sınıfı'nın müfettişi" olarak hafızalara kazınan ve 2012 yılında hayatını kaybeden Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve rejisör Ergin Orbey'in kendisi gibi oyuncu Gönül Orbey, yaşamını yitirdi.

"BÜYÜK KAYIP"

Devlet Tiyatrosu Sanatçıları Derneği usta sanatçının hayatını kaybettiğini şu açıklamayla duyurdu: "Değerli sanatçımız, ablamız, Gönül'ümüz Gönül Orbey, aramızdan ayrıldı. Büyük kayıp. Hepimizin başı sağ olsun"

Usta sanatçı Gönül Orbey hayatını kaybetti

ONUR ÖDÜLÜ'NE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

Orbey, 2016 yılında Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) Ödülleri'nde Onur Ödülü'ne layık görülmüştü. Sanatçı; Lüküs Hayat, Suç ve Ceza, Osmancık, Aşkımız Aksaray'ın En Büyük Yangını, Cengiz Han'ın Bisikleti, Hüzzam, Çamaşırhane gibi tiyatro oyunlarında yer almıştı.

Usta sanatçı Gönül Orbey hayatını kaybettiUsta sanatçı Gönül Orbey hayatını kaybettiErgin OrbeyUsta sanatçı Gönül Orbey hayatını kaybetti Usta sanatçı Gönül Orbey hayatını kaybetti

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2021, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1