YOUTUBER TOLGA ÖZUYGUR, DERİSİNİN ALTINA ÇİP YERLEŞTİRDİ

Türk Iron Man YouTuber Tolga Özuygur, bu kez derisinin altına NFC çipi yerleştirdi. Özuygur, çip sayesinde ofisinin kapısını veya aynı iletişim protokolünü kullanan cihazları programlayarak tıpkı bir anahtar gibi kullanabiliyor.

YOUTUBER TOLGA ÖZUYGUR, DERİSİNİN ALTINA ÇİP YERLEŞTİRDİ

Bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz teknolojiyi Türk YouTuber Tolga Özuygur hayata geçirdi. Yaptığı Iron Man kostümü ile adından söz ettiren Türk YouTuber Tolga Özuygur, bu kez derisinin altına çip yerleştirdi. Projeyi hayata geçirmek için bıçak altına yatan Özuygur, minik bir operasyonla NFC çipini derisinin altında enjekte ettirdi. O anları saniye saniye kaydeden Özuygur, sosyal medya hesabından yayınladı.

TAKTIRDIĞI ÇİP İLE KAPILARI AÇIYOR

Özuygur el derisinin altına yerleştirdiği implant ile RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) ve NFC teknolojilerini kullanabiliyor. Çipi bilgisayardan düzgün çalışıp çalışmadığını test etti. Ardından daha önce ofisinin kapısını kurduğu ses komutu ile açılan sisteme RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) ve NFC teknolojilerini okuyan bir sistem entegre etti. Elinde olan çipi kapıyı açması için bilgisayardan kodlama yaparak kapının açılmasını sağladı. Derisinin altına yerleştirilen bu çip kodlandığı zaman onu görebilen elektronik sistemlerle etkileşime girebiliyor. Ancak yerleştirdiği bu impilant ile temassız ödeme yapılamıyor. Youtuber izleyenleri de bu konuda özenmemeleri için de uyarıda bulundu.

YouTuber Tolga Özuygur, derisinin altına çip yerleştirdi YouTuber Tolga Özuygur, derisinin altına çip yerleştirdi YouTuber Tolga Özuygur, derisinin altına çip yerleştirdi YouTuber Tolga Özuygur, derisinin altına çip yerleştirdi YouTuber Tolga Özuygur, derisinin altına çip yerleştirdi YouTuber Tolga Özuygur, derisinin altına çip yerleştirdi

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1