Özel çocuklar çevreyi temizledi

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde kendilerine 'Çevre' ve 'Eko Timi' adını veren 16 özel öğrenci, okullarının çevresinde ve ormanlık alanda çöp topladı.

Beldibi Mahallesi'ndeki Beldibi Sıtkı Zaralı İlk ve Ortaokulu özel sınıf öğrencileri, çevre temizliği yaptı. Kendilerine 'Çevre'veya 'Eko Timi' olarak adlandıran özel çocuklar, öğretmenleri ve belediye temizlik personeli ile birlikte okulların çevresi ile 50 metre mesafedeki ormanlık alanda çöp topladı. Bir saat süren etkinlikte toplanan bir traktör römorku çöp, imha edilmek üzere katı atık tesisine götürüldü. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift, çocuklara meyve suyu ve bisküvi hediye etti.

Özel çocuklar, ayrıca topladıkları çiçekleri belediye personeline teşekkür ederek verdi. Beraber hatıra fotoğrafı çektiren özel çocuklar, öğretmenleri ile birlikte okullarına geri döndü. Beldibi Sıtkı Zaralı İlk ve Ortaokulu Müdürü Ali İhsan Damkacı, Özel çocuklarımıza çevre bilincini uygulamalı olarak aşılamak güzel dedi. Özel Eğitim Öğretmeni Kübra Çavuş ise amaçlarının özel çocukların çevre bilincini aşılamak ve doğayı korumayı öğretmek olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1